A?k Yay?lma: M

There’s no ‘edebiyatı zorunlu’ lisans. . . Ve eğer bir sanayi müziği daha kötü şekli, o yayın dünya. o ağır Amazon içerik dayanıyor çünkü Amazon’un Kindle ölü doğmuş ve orada lisans yazmaya hiç de kolay yolları vardır. Bu tamamen 01:01 müzakere ve sonuç olarak, yazarların büyük çoğunluğu bırakılır. Bu oldukça açık’s: sağ (kullanma ve ödeme olmadan) yazarlar oldukça onlar baskısı tükenmiş gitmek kadar ve sonsuza kadar yok raflarda çürümek son eserleri, modern inşaat kullanmak. Bugün blogosphere amatörlük her iki zafer için bir anıt olarak ve zorluk durgunluk fark alma ya da ödenmiş. içerik toplayıcılar on yıldır web tabanlı bir sendikasyon piyasası oluşturmak için çok çalışan varken, yayıncı yeteneğini her türlü ve her şey istedikleri zaman bu gün yeni bir yıldız oluşturur oynamaya ve çok daha büyük bir endüstri destekler.
Birçok yazılı eserler bugüne kadar ilerisinde zaman olarak ne zaman yayınlanan değersiz edilmelidir. Einstein’ın en ünlü eserleri uyuyan dünya onun teorileri ile yakaladı on yıla kadar oldun. Laszlo Moholy-Nagy’s ‘Yeni Vizyon’ 1920′lerde yazılmıştır, ancak tam ve eti dışarı gerçekleştirmek için dijital bilgisayarlar gereklidir. . . fikirleri hiç görev olabilir önce yazar ölü 50 yıl oldu! onun ömrünü çalışmaların daha kolay yukarı oyma ve açıklamalı olsaydı, o baskıdan çıktı ve gitti asla neredeyse kesin Kazanılan olurdu o yazarı daha çok gelir. Ayrıca, önceki kalkınma franchise ve onun çalışma vücut daha varislerine değerli yapmış olur.
Nasıl sanat dünyasında isim dışında birçok çağdaş ressamlar açabilen herkes? Ortalama tüketici ressamlar çok daha fazla pop yıldız biliyor. Orada ressamlar fazla çalışma milyoner pop yıldız, ve daha hızlı servetlerini olun. Bu iki dünyanın en kısıtlayıcı telif yansıtmaktadır. Sonuçları ve ilgili sanat devlet durumda: As kötü gibi şeyler müzik endüstrisinin olabilir yapmak, sanat dünyasında, bu görüntülerin zorunlu lisans kendi yollarını akışı olacak pozlama, fırsat, ve evet, para yoksundur. en pop yıldız az ödeme ölmek için (gerçi klasik bestecilerin bu tekne öncesinde zorunlu lisans vardı!) yok.
20 ve 21. yüzyılda daha müzikal sanatçılar büyük ün ve yazarların ya da ressamların daha ticari başarı elde etti. Tabii, bir çift bireylerin dışarı seçebilirsiniz, Stephen King ve Andy Warhol, out-kendi dönemlerin hemen hemen tüm müzik sanatçıları kazandığı gibi, ama çok daha Madonnas, Christinas ve Britneys Andys daha vardır. Süre çok kitap CD’leri, kim daha popülerdir yayımlanan olarak yazılır gibi? Joe Strummer iyi koydu: “Plato veya Rin Tin Tin Yunanca; kim daha milyon milyarlarca ünlü nedir? ‘ Benzer şekilde, ilaç sanayi patent dokunulmaz 17 yıldır. Sonuç Tanık: ilaç firmaları, hastalar için mantıksız fiyatlandırma (bir iş anlamda mantıksız değil için Müstehcen bir kazanç bir) ahlaki. Açıkçası bazı sanayi ve gelirleri zorunlu lisans yoluyla genişletilmiş yayın.
zorunlu lisans onun açık olmaması eğlenceli her türlü eğlenceli ve daha önce meşru medya baubles bizi yoksun bırakır. Bir yüzyıl önce, telif hakları ve süresi geçmiş eserleri kamu malı haline geldi ve klasik müzik serbestçe liseleri dolu, senfoni salonu, ve bant kabukları. medya holdinglerinden Bugün telif etkili sonsuz (Mickey Mouse meşru telif kadar 20 yıl önceydi, ama Disney hâlâ simgesi ihlali dava ise). makul bir dünyada, bir X-Rated Mickey Mouse çizgi film zaten Blockbuster olacaktı!
konglomeralar kolayca kazanır teslim etmeyeceğiz, zorunlu oranları kolektif kültürel önbelleğe ALL vatandaşların ulaşımı sağlayan sonraki en iyi çözümdür. Anayasa ve uluslararası hukuk, uzun bir süredir varsayımı o fikri mülkiyet için iyi bir şey kamu malı girmek olmasıdır. kalıcı ağır elli uygulama (veya sürekli ilaç halinde uzun kavramı) fikri mülkiyet, adil değil kullanımı ve mash up, roman kavramı burada.
Hemen hemen KİMSENİN ama Stephen King ve onun kohort yapabilirsiniz yaşayan bir yazı kitapları bugün, ama pek çok insanın yaşam yapım müzik yapma vardır. Sanat dünyasında daha da kasvetli: Siz o ve bir öğretim iş arazi olamaz yapmazsanız, siz perakende iş hakkında acı konum. Tabii ki birçok müzisyen lisanslama hiçbir şey görüyorum, ama imkansız müziği popüler müzik ve yayın varlığını yarattığı için daha geniş pazar özledim etmek. Tersine, radyoda müzik formatları ve bölgeselleşme çöküşü, uzak dosya ticaret fazlasını, sanayimizin büyümesine verdiler.
webcasters yollarla pazar büyümeye böylece günümüz programlı müzik yeniden canlandırmak için, bir kez yaptım yayın. Orada çok daha fazla ve daha iyi web daha orada hiç yayın vardı fırsatları vardır. şarkı yazma yanında performansı ödüllendiren Zorunlu lisans, bu kapılar açık ve çalışma için pazar büyür.

Leave a Reply