Best Meditasyon M

Nasıl en iyi meditasyon müziği seçerim? Barok müzik sıklıkla önerilir ve özellikle adet senin beyin dalgalarını değiştirebilmelerini beats dakika başına doğru sayıda olabilir. Ama bu daha bir anda. Bilim, bu alanda henüz yerleşmiş ve bulabilirsiniz olmadığını sadece yerine sen dikkatini dağıtmak olacaktır sizin meditative devlet yardım yoksun herhangi bir müzik.

Kişisel deneme o zaman denir. Sen barok İsterseniz ile başlayın. Johann Sebastian Bach tarafından kompozisyonları sık tavsiye edilir. Deneyin “Prelude Cello Suite” veya “Allemande” (Cello Suite 3). Frederick Handel’in müziği de birçok için de çalışıyor.

Ama klasik müzik için deneme sınırı yok. Meditasyon müziği de Jazz, gitar ve Hint sitar kompozisyonlar içerebilir. Gregorian chants bazıları tarafından kullanılan, aynı CD doğada müzik karışık sesler vardır. Hepimiz benzersiz yeterince farklı şeyler daha iyi her bir meditasyon uygulamaları için çalışacaktır konum.

Ancak, gerçekten meditasyon müziği artırabilirsiniz bir unsurdur. Bu binaural beats “eklenmesidir.” Bunlar siklik pulsasyonu ses kaydı aynı notları veya ses olmasından kaynaklanır, ama biraz dışarı birbirleriyle uyumlu bulunmaktadır. Etkisi “senin beyin dalgalarını trene binmek, onlar atıyor takip etmeye başlamak anlamına gelir. Bu teknoloji “brainwave sürüklenme” etrafında birkaç on yıl için şimdi, ama oldu daha sık şimdi kullanılıyor.

Fikir, müzik ritimleri aşağı böylece normal uyanma ya da bilinç “Beta” devlet (14-30 hertz) ve “Alpha” brainwave devlet (8-14 hertz) veya daha derin dan gidin beyin dalgalarını yavaş olacaktır. Alfa devlet bir rahat uyanıklığı, ve bir ışık meditative devlet olarak kabul edilir. “Theta” devlet (4-8 hertz) bir derin meditasyon biridir – uyanık (uyuşukluk yaygındır) kalırsa.

meditasyon müziği çalışmaları bu tür musunuz? Eşim ve ben birkaç farklı ürün denedim ve evet, brainwave sürüklenme çalışır. Ben aşağı, uyku beni koymak döşeme olduğumu benim meditasyon CD’leri hızlı bir şekilde rahat meditative devlet haline geldi ve olanlar teta aralığında (4-8 hertz) ile beyin dalgalarını senkronize etmek ya derin meditasyon kolaylaştıracak veya tasarlanmış beni koy. Eşim de dinleme sonucu olarak daha fazla öz farkındalık ve daha az stres bulundu.

Yani hangi iyi meditasyon müziği nedir? Birçok türde iyi sonuç verebilir. Peki müzik eklenir en önemli şey olabilir.

Leave a Reply