Classic Rock B

Classic rock bir terimdir gevşek albümleri erken geç 70 yayımladı tanımlamak için kullanılan efsanevi ve bu nedenle “klasik haline gelmiştir sanatçıların’s. ”

Bu sanatçıların çoğu son derece özgün ve etkili sonraki nesiller içinde birçok grupla hadi oldu. Ne olursa olsun, çağın sen doğmuş, sen sanatçı ve grup tarafından 1970′lerden itibaren etkilenmiştir dinlemek hemen hemen her grup. Onlar bilinçli bilmezler bile bir müzisyen veya grubu döneminden tarafından etkilendiği Ayrıca olsanız bile sadece gençlere olup favori grubu “tamamen orijinal,” şans olduğunu düşünüyorum vardır.

Yetmişli büyük bir çağ gerçekten bir zemin müzik için zaman kırma çünkü edildi. Hiçbir şey kopyalanmış veya rehashed ve herkes kendi sesi vardı. 1970′lerde bir sonucu ve seslerin üzerinde 1960′lı yıllarda tecrübe edilmiştir genişleme temsil etti. Bands gibi Zeppelin, Deep Purple, Jimi Hendrix, Ücretsiz, Allman Brothers, Queen, Black Sabbath, Krem, David Bowie, Status Quo Led 60′s onların başlangıç yaptı ama 70 kendi ses ve stil bulundu eylemlerinin tüm örnekler ve dolayısıyla diğer birçok grup kim o zaman bu stilleri kendi lezzet ekledi yol açtı.

Lesser Uriah Heep, Wishbone Ash, Grand Funk Railroad, Scorpions (gibi kim oldukça büyük 80′s yılında) ve Thin Lizzy bantları bilinen layık olan bahseder ama cekti mutlaka, efsane değil nereye kadar diğer işlemler gibi Queen kesinlikle ve kocaman oldu bu güne kadar devam etmektedir.

Bu gitar kahramanlar ile aynıdır. Hemen her gitarist, ne yaş, duymadım ya da Hendrix, Clapton, ya da Jimmy Page dinledim fakat daha az bilinen bir de efsane bir statüye sahip olmalı diğer son derece yetenekli ve etkili gitaristler olsunlar. İki tür örnekler Richie Blackmore UFO Derin ve Michael Schenker mor dan edinilebilir. Sen Kirk Hammett ve Dimebag Darrel gibi ağır Michael Schenker etkilendiği bazı modern oyuncular bulacaksınız, ama Schenker gerçekten elde değil “statü” gibi bazı Jimmy Page ve Eric Clapton gibi çağdaşlarının var tanrısı.

Ben klasik rock saatlerce ve gidebiliriz hala bugün mevcut ancak bazı şarkıları ve albümleri ise mükemmel albümleri yüzlerce onların gitar yiğitliği için özel anma hak ve değer zaman en azından hızlı dinlemek için vardır. Burada bir dinlemeye değer bir klasik müzikal deha dört az bilinen Mücevher hızlı bir listesi:

Deep purple:

Gitarist: Richie Blackmore:

Seçim albümü: Japonya ve Deep Purple in Rock Made in

Songs: Highway Star, Zaman Çocuk.

sesin kayıt şimdiye kadar yapılmış bazı Hiç erken 70′s kayıtlı duyacaksınız en kabarcık gitar çalışma ve Guinness Rekorlar Kitabı’na yapılan başlık!

UFO

Gitarist: Michael Schenker.

Seçimi Albümleri: Fenomeni ve o Kuvveti.

Songs: Rock Bottom

En heyecan verici ve dinamik soloları hiç kaydedilen, o zaman yaklaşık 18 idi!

ÜCRETSİZ: (sonradan olma “kötü şirket” başka mükemmel hareket!)

Gitarist Paul Kossof

Albüm: Serbest Best of.

Songs: All Right Now, Yangın ve Su. Mr Big [] canlı

Basit ve yavaş tarzı mükemmel doğal sesi, bütün duygu! A Les Paul düz bir mareşal içine takılı hiçbir pedallar ve hayır hileci.

Wishbone Ash:

Gitaristler: Andy Powell & Ted Turner.

Seçim albümü: Argus ve var Rub’s.

Mükemmel melodi ve ikiz uyum kurşun tatili, çünkü birçok eylemler ile kopyalanan! Çok karmaşık düzenlemeler.

Leave a Reply