Everything About You Klasik M

Klasik müzik 21. yüzyıla 9 yüzyıldan dönemde genellikle müzik üretilen veya geleneklerini, Batı sanat veya dini ve konser müziğinin temellerini atıfta geniş bir terim vardır. Bu geleneğin merkezi normları 1550 ve 1900, yaygın bir uygulama dönemi olarak bilinir arasında kodlanmış oldu.
Klasik müziği hala bugünün müzisyen birçok kişi tarafından oynanır. Avrupa klasik müziği büyük ölçüde personel notasyon kendi sistemi ile birçok Avrupalı olmayan ve popüler müzik formlarından, kullanılan yaklaşık 16 yüzyıldan bu yana ayrılır.
Klasik ve popüler müzik genellikle araçların kendi seçtikleri ile ayırt edilir. Aletleri klasik müzik kullanılan çoğunlukla 19. yüzyılın ortalarında önce icat edildi. Bazıları hatta daha önce dizayn edilmiş ve 18 ve 19. yüzyıllarda kodlanmış. Onlar aletleri gibidir bir orkestra içinde, birlikte piyano, arp, akordeon ve organ gibi birkaç solo enstrümanlar ile buldu.
altı ana kategoriler halinde klasik müzik vites düşme büyük çoğunluğu – ve gitar aile dizeleri, nefesli, pirinç, perküsyon, klavye eğdi. İlk dört form modern senfoni orkestrası temelinde.
Klasik gitar aslında bir İspanyol kökenli, altı telli enstrüman oldu. Bir mızrap veya parmak çivi kullanarak, klavye içine koymak perdeler ile oynanır. Popüler müzik her iki altı telli çalgılar ve dört telli bas gitar için amplifikasyon kullanma eğilimindedir. Gitar aile yavaş yavaş öne Rönesans sırasında gelmişti ud üstlenilmekle.
Piyano yaygın solo, oda müziği için Batı müziğinde kullanılır ve eşlik. Ayrıca çok beste ve prova yardımcı olarak popüler. Her ne kadar çoğu pahalı taşınabilir değil, piyanonun çok yönlülük ve aynı anda her yerde onu en tanıdık müzik aletleri yapmıştır.
Piyano bazen ikisi bir perküsyon ve bir dizi aracı olarak sınıflandırılır. dan dönemde hakkında 1790-1860, Mozart döneminde, piyano enstrümanın modern formu neden büyük değişiklikler yapıldı. Erken teknolojik ilerleme çok Broadwood, zaten görkem ve harpsichords güçlü sesini bir üne sahipti İngilizce firmaya borçlu.
Akordeon sıkıştırma ve sazlık genelinde hava akımı üreten bir körük, genişlemesi ile oynanır. A klavye ya da düğme hava akımı almak ve bu yüzden sesleri belirlemek üretilen sazlık kontrolü. Akordeon temel form Berlin’de 1822 yılında Friedrich Buschmann tarafından icat edilmiştir. Akordeon bir özgür sazlık bir körük tarafından tahrik kullanılan 19. yüzyılın başlarında birçok Avrupa buluşlar biridir.
Keman dört teli mükemmel beşte olarak ayarlanmış bir eğdi string araçtır. Ayrıca, viyola ve viyolonsel de yaylı çalgılar, ailesinin ve en yüksek perdeden en küçük üyesidir. Eski belgelenen keman, modern keman gibi, 1555 yılında yapılmış dört teli var.
Önemli değişiklikler şekli ve 18. yüzyılda kemanın yapısı, uzunluğu ve boyun açısı özellikle, hem de bas bar oluştu. eski keman çoğu, ve bu değişiklikler geçirmiş dolayısıyla onların öncüleri göre belirgin şekilde farklı şekli vardır, ses ve tepki farklılıkları ile undoubtedlys.

Leave a Reply