Geddy Lee ve Progressive Metal M

Geddy Lee ilk 1968 yılında dünya müzik sahne, diye seslendi Rush, Kanadalı rock grubu katıldı çıktı. Onun çocukluk arkadaşı Alex Lifeson, bunun rock grubu, Jeff Jones, o zaman ön adam olarak katılmak Geddy Lee sordu üyesi değiştirilmesi oldu. o vokalisti, klavyecisi ve Rush basçı haline geldi Geddy Lee yakında ön adam parçası devraldı. O zamandan beri, Geddy Lee progressive metal müzik tarihinin yaptı ve büyük bir kaya oyuncuları etkiledi.
Progressive metal müzik, ancak 1960′lı yılların progressive rock kendi kökeni olan bir tür 1980′lere kadar olamamıştır. kaya Bu form, karışık saz ve karmaşık yapıları ağır bir metal güçlü gitar sesi arasında karışımıdır. Caz ve klasik müzik de progressive metal müzik etkilemiştir. bir progressive metal şarkının süresi bir standart daha uzundur. Rush Geddy Lee bir dünyaya progressive rock tanıtmak için ilk oldu. Yıllar boyunca, Rush müzik farklı müzik tarzları kombine ve rock yeni türler doğurdu, Geddy Lee progressive metal müzik üzerinde büyük etkisi olduğu belirlendi.
1990′larda, MTV yaparak progressive metal müzik mainstream poz verdi Queensrÿche’s “Silent Lucidity” büyük bir hit. Bu tam şarkı metal müziği temsil etmek olmasına rağmen, bu spot bir çok progressive metal gruplarından getirdi ve bu kaya türü daha popüler yaptı . Dream Theatre yanında idi. Bu grup gerçekten progressive metal müziği temsil etti. Bu gün bile doğru, Tiyatro Dream en başarılı progressive metal gruplarından ve bu başarının kısmen Geddy Lee isnat edilebilir. Bu band en teknik yeterlilik ünlüdür Güvenli bu adam progressive metal müziğin gelişimi üzerinde büyük bir etkisi oldu demek bu yüzden ve Geddy Lee onların ilham kaynağı oldu. Metallica’nın Cliff Burton veya Iron Maiden’s Steve Harris de Rush ön adam, ilham edildi.
Geddy Lee Rush ile oynamaya razı değildi. Ayrıca, ve 2000 yılında solo yayımlanan diğer grup için pek çok albüm üretti. Progressive rock şimdi daha zengin bu türe Geddy Lee katkısı nedeniyle mümkün olan her değildi. O şarkılar besteledi ve Rush uygulandı, o başarılı kendileri için bir isim yapmış birçok büyük sanatçı, ilham, o farklı diğer gruplar için albümleri ve o da bir solo çıkardı.
Progressive metal müzik olarak Geddy Lee’nin tarzı olarak karmaşıktır. Biz güvenle bu üretken Rush üyesi birçok progressive metal sanatçıları etkiledi diyebilirim, ama aynı zamanda diğer müzik türleri yaptığı dokunmatik ekledi. onu çok alt türler içine, her biri sanatçılar ilham kaynağı olarak seçmiş farklı müzik tarzları karşılık gelen kırık olabilir çünkü Progressive metal müzik rock geniş bir türüdür. Geddy Lee, yıl boyunca, ilham birçok müzik stilleri baktı ve onun müzik içine entegre bir sanatçıdır. katkı Geddy Lee progressive metal müzik için büyük önem taşır olmuştur yüzden.
Progressive metal müzik veya Geddy Lee bile hakkında daha fazla kaynak için, bu web sayfası http://tormanmaxt inceleyin. com

Leave a Reply