Hint Klasik M

 

Hint kültürü ve yaşam tarzı kural ve müreffeh bir yaşam için yollarını anlatıyor destan olan Vedalar türetilmiştir. Onlar büyük değerler fikirleri söyle. Bu çok doğru olduğunu kimse kendini disiplin Vedalar belirtilen uymak, yaşamın nihai hedefine ulaşacaktır izin verirsen. Kalbi sonsuz zevk gerçek abode olacak ve o saf aklın ve çok zengin sağlık başaracaktır. Bu bireysel gerekli mutlu bir hayat için bütün bu şeylere sahip olacaktır.

Müzik en büyük disiplinlerden Vedalar açıklanan biridir. Klasik müzik evrende ses olumlu etkisi vardır. Orada görüşünü müzik bize çok etkiler yaratabilmektedir muazzam enerji sahiptir destek çok örnekleridir.

Diğer bir deyişle, bu doğa müzik Kuruluşundan yönetir söyleyebiliriz. müzik notaları doğa sadece türetilmiştir.

Swara Genişleme Anlamı Hayvan Çakra Tanrı

Onun Shadja Sagar muladhara Peacock (Anüs) Brahman

Re Rishabha Bull / Boğa tarlakuşu Svadhisthana Agni

Ga Gandhara Gagan Keçi manipura Rudra

/ Balıkçıl anahata Vishnu Ma Madhyama Orta Dove

/ Bülbül visuddha (boğaz Pa Panchama Beşinci guguk) Naarada

Dha Dhaivata Dharti At ajna (Üçüncü göz) Ganesha

Ni Nishada serseri / avcı Fil Sahasrara Surya

Bu nasıl müzik yanı sıra fiziksel umutları manevi olarak insan yaşamını etkiler gösterir.

Notlar, klasik müzik Ragas da insan vücudunun metabolizmasında önemli bir rol oynar, müzik ruh ve zihin için nihai ve gerçek parçası sağlar. Genellikle bu Yoga fiziksel ve zihinsel düzeyini etkilediği bilinmektedir insan ve klasik müzik yoga bir tür olduğunu söyleyebiliriz. Vedalar olarak vücudun yedi çakra kontrol koordinatlar ve vücudun farklı işlevler teşvik bahsedilmiştir. Bu çakralar vücudun farklı nadis ve bakın bu Nadis yoga yanı sıra ile müzik uyarılmış olsun. klasik müzik etkisi yedi notlar 7 çakralar. Bu nedenle müzik sık sık eski zaman tedavi edici ajan olarak kullanılmaktadır. Müzik yoga bir tür notlar i. iyi tanımlanmış sisteminin orta geçer e. insan organizması üzerinde hareket ve uyanır ve kendini gerçekleştirme ölçüde onların düzgün gelişir Ragas. Bu Hindu felsefe ve dinin amacıdır.

Melody Hint müziğinin önemli olduğunu unutmayın. Raga melodi temelidir, çeşitli ragas çok, birçok hastalığın tedavisinde etkili olduğu bulunmuştur.

Müzik insan vücudu içinde metabolik faaliyetleri artar. Bu, solunum hızlandırır iç salgı etkiler, kas faaliyetlerini artırır ve bu merkezi sinir sistemi ve dinleyici ve icracı dolaşım sistemini etkiler.

Kalp ve bireyin beyin üzerine müziğin etkisi EKG ve EEG üzerinde elektrik sinyalleri tarafından görülebilir. Bu birkaç ragas birkaç hastalıkların tedavisinde olumlu etkisi tespit edilmiştir. Çok az şunlardır:

Hastalık Horn

Madness / Zihinsel özürlülük Rag Bahar, Bageshri

Fit (Mirgi) Rag Vihag, Dhani

Baş ağrısı Rag Sohani, Todi, Bhairavi

Kan basıncı Rag Purvi, Todi, Bhoopal

Histeri Khamaj, Darabari, Puria

Şimdi müzik eğlence konusu sadece değildir. Tüm konu ve uygulama aşamasında ve eski sistem deneysel giderek modern bilimin için dönüştürülmüş ediliyor oldukça yeni.

Bu Hint klasik müzik ragas etkileri iyileşme olduğu görülmektedir. Onlar, beyni uyarıcı stres içinde dinlenmek ve yorgunluk çıkarmak verir. müziğin etkisi dolayısıyla kişinin ruhsal durumu, çevre ve müzik türünü ve elbette Raga seçimi gibi bazı faktörlere bağlıdır. Belirli bir hastalık için belirli bir Raga kuramazsınız rağmen. Ragas Farklı türleri her farklı durumda uygulanır.

Müzik terapi, bilimsel ve klinik yaklaşım dayanmaktadır ve büyük bir özen ve hastalığın doğası derin çalışmada kullanılmak zorundadır. Müzik böylece de doğru tonlama ve müzik yani temel unsurlarının hakkını kullanmak bağlıdır: notlar, ritim, ses, yener ve melodi parçası. Sayısız özellikleri ile elbette sayısız Ragas vardır.

müzik terapi modern canlanma henüz yeterince tam yarar göstermek için ilerleme kaydedilmedi. Mevcut koşullar altında, önemli böylece bilgi ve müzik kavramı ortaya koymaktır. Ayrıca bir içtenlikle ve derin bir araştırma ihtiyaçlarını popüler olması için çalışmaktadır.

Araştırma ve müzik genelleme ve müzik terapi sadece insanın ahlaki ve manevi haklarını ilerletmek için önemlidir, ancak aynı zamanda, olumsuz ve yıkıcı etkiler mümkünse hangi düzenleyen yasaların ihmalim olabilir önlemek için ses ve ritim etkileri.

 

      

Leave a Reply