Ioda Yeni ?

Cannes, Fransa – (Marketwire – 25 Ocak 2010) – IODA, dijital dağıtım, pazarlama dünya lideri ve teknoloji çözümleri bağımsız müzik endüstrisinin, bugün 4 temsil onun klasik müzik katalog, yeni içerik ve pazarlama ortaklıkları duyurdu . Amerika Birleşik Devletleri% 5 klasik dijital pazar. Philadelphia Orkestrası dünyada klasik müzik IODA en büyük bağımsız distribütörü yapmak klasik etiketler önde gelen IODA’s liste katıldı. Ayrıca, InstantEncore ile yeni bir ortaklık. com, dijital varlık yönetimi sistemi kolayca özelleştirmek ve müzik, video, etkinlik listeleri yayınlamak gibi değerli araçlara IODA etiketler erişim sağlar ve web siteleri, iPhone uygulamaları buzz, Facebook, Twitter ve fan e-posta uyarıları. Duyuru bugün Cannes, Fransa MIDEM 2010 Konferansı yapıldı.

World-Class Katalog Yaygınlaştırılması

Philadelphia Orkestrası Avie, Harmonia Mundi, Hyperion Records, Londra Senfoni Orkestrası, Mariinsky, New York Filarmoni, Nimbus, Kraliyet Concertgebouw Orkestrası, San Francisco Senfoni Orkestrası, Sixteen Productions Ltd, Toronto Senfoni Orkestrası içerir IODA dünya standartlarındaki katalog, birleştirmeler ve Kış & Kış. 2003 yılından itibaren IODA bazı dünyanın en yetenekli klasik kayıt sanatçıların yüksek kaliteli kayıt büyüyen bir liste ekili bulunmaktadır.

“Iken dijital olmayan meraklıları için en iyi yolu birkaç yıl için klasik müzik keşfetmek oldu, biz de son 18 ay içinde dijital adanmış klasik hayranları arasında önemli bir ısınma gördüm ve bu trendin devam etmesini bekliyoruz” dedi Chaz Jenkins, Londra Senfoni Orkestrası LSO Live etiket başkanı. “Bu büyük klasik müzik ederken aynı zamanda nasıl daha fazla uzman izleyicilerin talepleri. IODA hitap etmek anlayış yeni olan ulaşarak dinleyici için tutku paylaşmak insanlarla çalışmak her ikisi yok.”

Yeni Pazarlama Ortaklıkları

Daha fazla klasik müzik hayranları dijital olarak sevgi müzik erişiyor gibi, hem sanatçılar ve hayranları için pazarlama uygulamaları için ihtiyaç her zamankinden daha önem kazanmıştır. InstantEncore ile IODA yeni ortaklık. com, klasik dünyanın önde gelen yenilikçi, onun etiket zaman ve maliyet açısından verimli widget, mobil uygulamalar ve pazarlama araçları sunucuları ve klasik müzik hayranları sanatçıların dünya çapında bağlamak için geniş bir erişim sağlar.

“Bu hızla dijital dünyanın değişen, biz IODA ile ortaklık için heyecanlıyız – klasik tarz böyle yenilikçi liderlik gösteren bir firma,” Margo Drakos, InstantEncore baş işletme görevlisi söyledi. com, “Sizi 21. Yüzyıl için web ve mobil fan oluşturma araçları ile inanılmaz klasik sanatçıların sunmak için sabırsızlanıyoruz.”

IODA da aylık podcast www ulaşılabilir klasik müzik türü Maestro Klasik denilen adanmış yayınlamaktadır. maestroclassical. com. Maestro Klasik Web sitesinde hayranları müzik satın alabilirsiniz iTunes gibi müzik podcast yer hakkında daha fazla bilgi gibi dijital perakendecilere linkler içermektedir.

Sanayi İlkler ve prestijli Tanıma

müziğin dijital dağıtım öncü olarak IODA bağımsız klasik sanatçılar için dijital dünyada onların hayranları ile bağlanmak için yol açmıştır.

IODA işbirliğiyle, New York Filarmoni Pass Aralık 2009 Müzik Direktörü Alan Gilbert ile 2009-10 sezonunda canlı konser kayıtları ile ilk klasik müzik iTunes başlattı. Pass alıcılar şimdi ve sahneden Alan Gilbert’s yorumu gibi bonus içeriği, hem de her bir ürün için dijital liner notlar alabilir gibi dersler ve bilim adamları ve sanatçılar tarafından görüşmeler iTunes.

IODA müşteriler En İyi Klasik Vokal dan kategoriler için ve En İyi Orkestra En İyi Klasik Crossover Albüm ve En İyi Opera Kaydı için Performanslar 2009 yılında daha 18 Grammy adaylığı getirdi. Son derece etkili Gramophone Ödülü hakimler Harmonia Mundi’s Purcell da dahil olmak üzere 2009 seçimleri dokuz IODA müşteri adayı: oyma işi gelen Komple Fantazias, Hyperion’s Rahmaninof: Prelüd Steven Osborne seçin.

“Klasik Müziğin en çok satan türlerin IODA katalog, biz etiket kalitesi ve izleyici adamalarına özniteliği bir gerçek içinde. Yeterince bazı güzel etiketler ve orkestra klasik müzik ve birlikte çalışacak şanslıyız Onlar bizimle dijital pazarda kucaklamak ve yeni fırsatlardan yararlanmak çalıştık yol alkışlamak, “Erik Gilbert, VP İçerik, IODA dedi. “Biz varız klasik müzik zengin tür yardım etmek, zamansız kayıtları tür ve avant-garde sürümler arası kadar, hatta daha fazla dünya çapında artan bir dinleyiciye erişilebilir hale devam etmek. Bir yıldız kataloğu ve yenilikçi pazarlama ortakları kombinasyonu sağlar bize bunu. ”

Hakkında Philadelphia Orkestrası

1900 yılında kurulan Philadelphia Orkestrası önde gelen orkestraları dünyasında olarak alkışlanan gösterileri, tarihi uluslararası turlar, en çok satan kayıtların bir yüzyıl boyunca, kendisini seçkin olan teknoloji ve sosyal kayıt yeniliklerin emsalsiz kaydı. Philadelphia Orkestrası her yıl kendi performanslarını, yayınlar, kayıtlar sayesinde, bir milyondan fazla müzik severleri dünya çapında ulaştığı ve yayınları. Her yıl, orkestra yanı sıra eğitim ve toplum ortaklık programları ve üç haftalık tur Carnegie Hall’da yıllık maçta Philadelphia abonelik sezon sunuyor.

Hakkında InstantEncore. com

InstantEncore. com 21. Yüzyılda izleyici, sanatçı için online klasik müzik topluluğu, sanat organizasyonudur. Bugünün izleyici ne, ne zaman, InstantEncore onu istiyorum bulmak istiyor bilincinde. com basit, aranabilir bir şekilde klasik müzik ve geliştirmek, genişletmek hakkında internet ve sanal konser deneyimini her şeyi organize etmek için tasarlanmıştır. Bizim klasik müzik belirli bir arama motorunun gücü, dijital varlık yönetimi sistemi, internet tarayıcısı ile, ve fan içerik, InstantEncore oluşturulur. com gerekli araçları canlı web siteleri, mobil uygulamalar, dinleyiciler kurmak vererek sanatçıları ve sanat organizasyonları zaman ve paradan tasarruf etmek için tasarlanmış ve her Fan ömrü değerini artırın. Şirketin web sitesi www. InstantEncore. com.

IODA Hakkında

IODA, Bağımsız Online Dağıtım İttifak, bir global bağımsız müzik ve video topluluğu için sektörün önde gelen dijital dağıtım şirketlerinden biridir. IODA plak, fiziksel distribütörleri, sanatçılara, kapsamlı hizmet veren ve film yapımcıları, lisans görüşmeleri de dahil olmak üzere, medya kodlama ve metadata yönetimi; telif ödeme yönetim ve raporlama ve pazarlama ve promosyon desteği. 2003 Yılında kurulan IODA iki milyondan fazla müzik parçası bir hızla genişleyen liste temsil eden ve 5000 üzerinde bağımsız film ve video başlıkları. IODA iTunes ®, Amazon ve MySpace Music MP3 ve mobil taşıyıcılar ve çıkışları Verizon Wireless, Sprint ve Nokia gibi gibi tüm büyük dijital müzik hizmeti de dahil olmak üzere müzik ve dijital storefronts dünya çapında yüzlerce video kataloğu, dağıtır. Şirketin web sitesi www. iodalliance. com.

Leave a Reply