Klasik Gitar olarak Profilleri: Matteo Carcassi

Carcassi Floransa, İtalya 1792 yılında doğdu ve o piyano ile müzik kariyerine başladı ama küçük yaşta o gitar geçti ve hayatının büyük kısmını o gitar bir oyuncu ve her iki gitar ve bir eğitmen oldu piyano.
Kariyerinin başlarında Paris’e taşındı ama daha Ferdinando Carulli kimin araç için bir numaralı sanatçı müjdecisi olarak ünlü büyük çok gölgesinde zamanının geçirdi. Carcassi çok zaman İtalya, İngiltere dahil olmak üzere çeşitli Avrupa ülkelerine seyahat geçirdim sonraki yirmi yıl boyunca, Over ve Almanya.
Bu süre içinde kendisinin ve beceri ve teknikleri rafine zaman Paris’e o bir yaşlanma Carulli eşit olarak yerini aldı döndü.
Almanya’da yaptığı besteleri çok yayınlanan bir yayıncı – ikisi her gitarist müzik repertuarı vardır ile yaptığı görüşmenin olmasa Oldukça ki klasik müzik tarihinin sadece bir dipnot olurdu mümkündür.
Opus 59 Bir Yöntem Guitar için denir His ve nasıl hala öğrenciler tarafından bugün kullanılan çalgı çalmak öğrenmek için bir standarttır. Bu eser onun Opus 60 Yirmi beş melodik ve Progressive Çalışmaları takip ediyor ki, aynı zamanda etüdler parlak bir dizi ses ve kompozisyon güzel olurken, teknik zorluk ilerleme. Bir süredir teknik bir egzersiz kitabı alıştırma çok değerli olan yalnız kompozisyonlar bu gün yapılan stand.
çalışma Vücudu ile 74 bestelerinden oluşan Opus ’59 ve 60 en ünlü olma. Ama aynı zamanda ünlü aryaları ve önerilerini popüler düzenlemeleri ile bu tür William Overture (opus 36) söyle onun gibi büyük bir şöhret elde vardı.
1840 O halk gösterileri emekli Çevresi ve öğretim odaklanmış ve onun yazılı eserlerini yayınlama. Paris’te 1853 yılında öldü ve güzel ve romantik bir müzik mirası geride bıraktı.
Hemen hemen her profesyonel klasik gitarist hem yöntem ve onun ilerici çalışmaları kitap ve her büyük sanatçı ve üretilen eserler onun tarafından yazılmış yürüttü kullanılır sahiptir. Bu eserler hazır bugün CD bulunmaktadır.

Leave a Reply