Klavye bir giri? M

Sen müziği dünyada klavyeler duyarsınız.
konserleri Her türlü piyano genellikle solo müzik aletleri ve şarkıcıları eşlik eden klasik müzik dahil klavye oyuncu bulunuyor. Piyano çoğunlukla bir solo enstrüman ve örnek bir piyano konçertosu olarak adlandırılan kadar olur. parlak piyanistler sayılır Klasik besteciler olan Liszt, Beethoven ve Mozart.
Piyano çoğu caz gruplarından büyük bir rol oynar. jazz Amerika’da iş şarkılar ve geleneksel Spirituals kaynaklanan bir müzik. onlar gitmek caz olarak müzik her araç kendi melodi ve çoğu müzisyen ekler veya ek notlar oluşturmak çalış. 1900′lerde caz müziği Amerika’da yayıldı ve dünyanın geri kalanı boyunca.
Klavsen
Klavsen açık ve net sesi güçlü bir ses oluşturur. Bu ince kuyruklu piyano gibi biraz görünüyor güzel bir müzik aleti olduğunu. Yapı, üçgen dört ince bacakları vardır. Klavsen birden fazla klavye olabilir. Ses notları tuşları ve sıkışık küçük bir tüy bir mızrap denilen iç dizeleri plucks. bir klavsen içinde quills kuyruk ve kuşların çeşitli kanat tüylerinin yapılır. Bugün birçok quills plastik malzemeden yapılmıştır. İki ve her tuşu için bazen daha dizeleridir.
Çimbalo
Bu enstrüman klavsen için küçük kardeşim sayılır. küçük bir müzik aleti ve çünkü kolaylıkla evlerine uydurabilseydim İnsanlar evde üzerinden üç yüz yıl önce spinet oynadı. spinet şekli üçgen ve üçgenin kısa tarafında bir klavye bulunuyor. Ne zaman spinet tuşları, küçük bir tüy basın içinde string nota ses oluşturmak için plucks. Müzik sesi oluşturuldu çınlayan ve sessiz. spinet kapağını ise oynanan süre kadar propped, sesi daha yüksek sesle yetişir.
Foretepiano
Icat yaklaşık üç yüz yıl önce, yanında bir İtalyan Bartolomeo Cristofori adlı fortepiano piyano erken bir sürümüdür. Cristofori de ve klavsen inşa foretepiano klavsen benziyordu. İkisi arasındaki temel fark ses olduğunu ifade etmiştir. Zaman fortepiano ve tuşlarına basarsa vardı, dizeleri küçük çekiçler tarafından quills tarafından koparıp değil vuruldu. Bu çok farklı bir ses üretilir ve çok klavsen daha etkili oldu.
Grand Piano
Kuyruklu piyano büyük piyanolar bugün üretilen ve yaklaşık on metre uzunluğunda olabilir. küçük versiyonu bebek bin dolar denir yaparken konser bin dolar olarak adlandırılır. Grand piyanolar sağlam bir demir çerçeve ve içindeki dizeleri tutarak dış ahşaptır var. bir konser Oynatma sırasında, kapak dizeleri kapsayan bir yüksek sesle ses izin verecek propped. Küçük bir grev not oluşturmak için kuyruklu piyano içinde bir dize çekiç. Kuyruklu piyano da notlar sesini değiştirmek için piyanistin ayaklar için pedallar bulunuyor. Pedal sol sessiz ve yumuşak sesler yapmak için kullanılır. Sağ pedal uzağa dizeleri zengin ve dolgun piyano sesi yapmaktan tamponlar tutar.
Upright Piano
Bu piyano şekil için almıştır. Eğer piyano çalmayı öğrenmeye iseniz, büyük olasılıkla öğrenme dik piyano bulunmaktadır. Bu şekil ve adlı o duvara oturur çünkü, kuyruklu piyano anlamlı olarak daha az yer kaplayarak. Küçük bir hits piyano bir tuşa basıldığında içinde bir dize çekiç.
Melodica
Melodika çok organ benzer sesler mızıka, ancak bir ağızlık çalınır. Piyano melodika bir ucunda ağızlık olan aracın uzunluğu boyunca tuşları vardır. Ne zaman hava ağızlık içine aşağı bir elin parmakları ile bir melodi çalmaya tuşlarına basın üflenir. melodika içinde orada çok metal parçaları ince olan sazlıkları. Sazlık titreşim ve notlar üretirler.
Akordeon
Akordeon karmaşık bir müzik aleti olduğunu. Fiziksel olarak akordeon ortasında ve çıkış sıkılmış gereken güçlü olmalıdır. akordeon bu bölümü körüklü denir. Zaman içinde ve dışında akordeon sıkma, hava saz nota sesler kümesi üzerinde itilir. akordeon ve sol el parmak tuşa için kullanılır. Sağ tuşları oynamak için kullanılır. Icat neredeyse iki yüz yıl Almanya’da önce, akordeon halk müziği Avrupa’da oynadığı duyabiliyorum, Kuzey ve Güney Amerika.
Dulcitone
Dulcitone çan ve çok yumuşak gibi bir ses üretir. Bu çalgı küçük ve ahşap dört ince bacakları vardır. dulcitone içinde çeşitli büyüklükteki metal çubukları bir dizi olduğunu. Bir anahtar, küçük bir hits bir metal notu üretmek için barlar çekiç basıldığında. Bir Fransız 1800′lü yıllarda dulcitone icat Auguste Mustel atadı. dulcitone için orijinal adı diyapozon piyano oldu.
Celeste
Celeste biraz dik piyano benzer ama çok farklı bir çan gibi ses üretir. celeste Inside ince çelik çubuklar bir sıra ve dış durum, ağaç dik piyano benzer. Sonra tuşları basıldığında, küçük bir grev metal çubuklar çekiç kaplı hissetti. Küçük kırmızı bir kutu her metal çubukların altında olduğunu. Bu yüksek sesle ses çıkarmasın. Celeste da, bu uzun zaman sıkışık notları yapar pedal sürdürülmesi denilen bir ayak madalya vardır.
Organ
Organ, dünyanın en yüksek sesle ve en eski müzik aletleri biridir. boruların sırada notları havada itilir duyulur. Uzun organ altmış metre daha ve en küçük olan uzunluğu sadece birkaç santim olduğunu. Orada organları iki tür ve her bir farklı ses çıkarmasın. Baca boruları açık boruları bir ağızlık ile oynanır. Onlar bir ucu açık veya kapalı olabilir. Durdu boru düşük notlar yapar açık boru daha. Diğer boru boru kamış denir ve bu hava onların üzerine geçerken sesler içinde ince metal sazlık var. Bugün en büyük organ kilise ve katedraller oynanır.
Elektronik Organ
Elektronik organ boru yoktur. Notlar sinyalleri elektrik ürettiği oluşturulur. Bu sinyaller hoparlörlerinden güçlendiğini. Elektronik organ iki klavyeler kılavuzları çağrısında bulundu. Bu organlar da oyuncu pres sesleri bir dizi yapım anahtarları durmasını var. Perküsyon ve davul sesleri organ oyuncu eşlik etmek için yapılmaktadır. Elektronik organları birçok pop ve rock grupları içinde oynanır.

Leave a Reply