Merhaba Avusturya From – Klasik M

At 09:30 Ben, benim en iyi arkadaş liseden Klaudia ziyarete gitti, onun anne-baba evinde am. Diğer okul arkadaşları Doris zaten vardı ve harika yine her ikisi de görmek oldu, daha 23 yıl sonra biz liseden mezun. ilk hugs ve öper ve nasıl sonra-yous biz yerel tepenin üzerine yürümeye başladığında, Weizberg. Bizi hayran yerel mezarlığın üzerinden götürdüler gezinti çok vahim ünlü: Aurelia Schwarzenegger, Arnold annesi Weiz uzun bir zaman yerleşik olarak son dinlenme yeridir.
Klaudia bile babasının mezarlık birkaç sene önce Bayan Schwarzenegger karşılaşma oldu bahsedilen, ama kalp krizi nedeniyle çökmüştü. Arkadaşımın babası acil tedavi verdi ve hastaneye götürdük ambulans çağırdı. Arkasını kısa ve Arnold Schwarzenegger sonra ambulans çalışanları size mektup yanı sıra Klaudia babası, annesi için yardım almak için kendisine teşekkür etmek için teşekkür gönderdi geçti. Kanıtı bu şehir gerçek ünlü bağlantıları sadece birkaç adım uzakta. . .
Sağ kilisenin yanındaki sözde “Kräutergarten” (bitki bahçesi) bu Klaudia annesi de dahil olmak üzere yerel sakinlerin (bir grup tarafından kurulmuştur), yerel otlar birçoğu bölgesel mutfağında kullanılan çok çeşitli özelliklere sahip. Sonra çocuklar birçok kez yürüdü tepe, geçirdiğimiz bir yol romantik merdivenlerden aşağı aldı. Bizim yerel gezinti bizim okul yıllarında düşkün anıları ele bizim eski lise, geçmiş götürdüler.
Bir bizim lise kariyerlerinin olayları ile Offenburg, iki okul ortaklaşa klasik şarkılar yapıldı koronun ortak okula Almanya’ya iki koro gezileri vardı. Biz en severek final hem okul koroları için birlikte müştereken son şarkı ortaya çıktı gerçek konser hatırlıyordu. iki farklı ülkeden 120 şarkıcılar arasında bizim akciğerleri bağırışlar keyif veren bir deneyim oldu ve kültürler arası alışverişi için şaşırtıcı olmayan benim tutkular erken yaşta tutuşturulmuş edildi.
Klaudia anne Doris bizim döndükten sonra bize geri kalan sol bir bol bir yemek hazırlama başladı ve ben, hiçbir mutfakta yetenekli, apron donned anlamına gelir ve kesme başladı ve ne yapılması gereken doğrama tarafından. (İyi şey herhangi gerçekten önemli görevler sorumlu değildi…) Klaudia annesi hiçbir zaman yanındaki 10 + insanlar için lezzetli bir yemek kadar çırpılmış ve yakında bahçesinde bazı Avusturya spesiyaliteleri var oturdu: bir savored net bir dana et suyu içinde “Bröselknödelsuppe” (ekmek kırıntısını köfte), yeşil biber ve karamelize soğan ile lezzetli patates püresi dolması.
Bu lezzetli henüz önemli kalori enjeksiyon göz önüne alındığında, bir iş çıkışı yapmak zorunda ve Schöckel üzerine bir zam up yapmaya karar olarak 1400 m en yüksek yerel dağ. biz Doris ile tekrar bir araya geldi ve üçümüz bizim Nordic yürüyüş kutup patlak verdi ve biz onun dik taraftan dağ saldırdı 14:00 civarında. Doris, deneyimli bir fiyatı, oldukça cehennemi hızda ve ikimiz grup liderliğindeki arkasından tırmandı. Bazı bölgelerde bu yüzden kendimizi kayaların arasında yukarı tırmanma brace bizim elleri kullanmak zorundayım dik edildi. Fakat bizim yürüme kesinlikle tırmanış ve yaklaşık bir saat sonra biz Steiermark tepeler ve dağlar üzerinde şaşırtıcı bir 360 derece görüntü ile ödüllendirildi destekli yapışır.
Schöckel da “Grazer Hausberg” veya Graz yerel dağ denir, ve biz aşağı Steiermark sermaye ve Mur Vadisi içine harika manzarası vardı. güneyinde Avusturya ve Slovenya ovaları, uzatıyorsun edildi bakan doğu ve sağ Doğu ve Batı Styria eteklerinde gördü ve biz Steiermark Alplerin daha heybetli dağların panoramada aldı kuzeyinde. Ayrıca hang-planör, bu bölgede popüler bir etkinliktir için çeşitli rampalar gördüm.
Biz yaylaları üzerinde otlatma ve restoranların bir çift teleferik üst istasyonun konumu ve yaz kursu tobogganing olduğu zirveye ulaşmıştı huzur içinde inek geçtiler. Bugün hava parlak ve çok ciddi yürüyüşçüler, dağ bisikletçileri ve turist dağ başında congregating idi. Biz oldukça yaz tobogganing ve Doris tarafından Onu denemek önerilmiştir hayran idi.
Eh, ben her zaman gözüpek biraz edilmiş ve bunu iki kere söylemek zorunda değildi. Hattâ benim Euro 2 için fırladı. 50 tur, ve birkaç dakika sonra ben çelik oturuyordu “buggy ölüm”, tabii serpantin eğrileri aşağı benim tüyler ürpertici iniş için hazır. Aslında binmek çok Beklediğimden tamer, ben sadece bazen frenler çekti, ancak hala bir çok eğlenceli bir deneyim oldu. Tekrar Herhalde hiç bozmadan ders inmek çalışacaktı yaptım eğer ben düşündüm.
Bir kez asansör yukarı zirve platosuna biz Stubenberghaus, büyük bir dağ restoran ve han, Üst Steiermark dağlık bölgeye güzel bir görünüm kuzeye sağlar zirve çapraz karşı geçmişte yürümeye başladı benim adamcağız geri çekmişti. Ben her zaman, ve dağlar sevdim sonra pik sadece büyük bir deneyim oldu zirve sonrası zirve görmek için. Daha sonra tekrar araç ve trek geri önemli ölçüde daha kolay torturous tırmanmak kadar oldu yürüyüş başladı. Biz yolda Doris güzel ülke evinde yere geri biz onun son oluşturulan bahçe havuzu ve onun yeni köpek hayran durdu. biz Weiz döndü Doris ‘ailesinin çiftlik bazı muhteşem olgun Steiermark şeftali ile donatılmış ve Klaudia kapalı düştü.
Yaklaşık bir saat sonra biz ne zaman Klaudia, kocası ve iki çocuk, anne ve babası, kız kardeşi Andrea ve kızları Nina ve Katja kardeşimin yerine geldi birleştirdi. Bu gece hep birlikte büyük bir barbekü için ve kardeşim Ewald alacağı, tutkulu şef, bizi bekliyor davranır birkaç özel vardı. Anneliese, ablam-in-law, bütün öğleden sonra hazırlıklarını yardımcı olmuştu.
Bazı ilk pusula-bir tuzlu sebze çorbası ile yola çıktık, sohbet ve ardından kardeşim ana ders: 13 tüm Kutup chars ızgara büyük bir açık ateşte tavada için bekliyorlardı hazırlanıyor başladıktan sonra. Ewald zaten özel bir ot ve baharat bütün gün karışımı içinde balık marine olmuştu. İhale genç patates balık eşlik edecek ve kabak çekirdeği yağı ile sağlam bir Steiermark salata vardı ana yemek yer aldılar. A şahane ahududu parfait bizim mutfak senfoni için tatlı final notu sağladı.
klasik müzik, yürüyüş, iyi arkadaşlar ve gastronomik lezzetler harika bir dizi ile bir birleşme dahil gün fantastik bir çift vardı Bu yüzden yağmurlu havalarda biraz rağmen dün, ben vardı. Avusturya benim gezisi ve yarın bir Steiermark ortaçağ hazineleri: Riegersburg, büyük bir bazalt mostrası geri 10 yüzyıldan kalma kale keşfetmek bırakılan Şimdi sadece bir tam gün, genellikle olarak anılacaktır “güçlü Hıristiyanlığın kalesi” fethedildiğinde değildi çünkü.

Leave a Reply