M

Kilise ilahileri ve klasik başyapıtlarından, müzik güçlü bir milli marş Gönderen her zaman duygu uyandırmak mümkün olmuştur Ruh halinizi etkiler, beyin ve vücut etkiler. yıl boyunca bilimsel çalışmalar nasıl faydalı müzik hem duygusal hem de fiziksel olabilir kanıtlamıştır. müzik Ancak bazı türleri diğerlerinden daha iyileşmesi için uygundur. Örneğin, size gerçekten rock müziğin keyfini süre bulabilirsiniz, bu müziği kendi duygusal ya da fiziksel ihtiyaçları için en ideal müzik olmayabilir.
Genel olarak, müzik için hangi yatıştırıcı yumuşak aramak istiyorsanız, konuşma ve gevşeme ya da meditasyon doğru tasarlanmış. Birçok klasik müzik kayıtları gibi New Age beste yapmak bu özellikler var. Hatta ve diğer wellness programları özellikle meditasyon, yoga karşı dişli bir müzik edinebilirler. Ben çok tüm wellness ve meditasyon ihtiyaçları için Daniel Kobialka bir müzik tavsiye ederim. Bay Kobialka odağı müzik Canlandırıcı güçtür. O, didaktik ve interaktif atölye çalışmaları ve seminerler yol açmıştır dünya Pekin hastanelere Plainville Ohio, Çin ve meditasyon ve Joan Boreysenko ve Bernie Siegel de dahil olmak üzere alternatif şifa öncülerin rehberlik için kayıtlı müzik keman ustalık getirerek gitti. “Eğer, ilham veya manevi tatmin şifa arıyorlar, sen Kobialka müziğin dönüştürücü gücünü keşfedeceksiniz,” Larry Dossey, MD
Müzik her zaman sevilen edilmiş ve halk tarafından kucakladı, geri dostça kez bir nostalji getirmek aziz çocukluk şarkıları alımlarını etkisi catchy jingle seçin. Bu, hiç de şaşırtıcı olduğu gibi, bilimin, tıbbın yanı sıra, müzik terapi güçlere dikkatlerini çevirdik.
“Müzik evrensel dil tanımsız sesler,” Daniel Kobialka, “diyor her birimiz için çok kişisel ve derin bir şekilde konuşma olağanüstü yeteneği vardır.”
terapötik durumlarda müziğin birçok kullanır büyük ölçüde değişebilir içerebilir, ancak bunlarla sınırlı değildir motor becerileri, sosyal / kişilerarası gelişimi, bilişsel gelişim, kişisel farkındalık ve ruhsal geliştirme.
geri tarihin başlangıcına dayanır iyileşme için bir araç olarak müziğin fikir ve bazı eski tanınmış Batı tarihinin antik Yunan filozofların yazılarında bulunur bahseder.
Robert Burton klasik çalışmaları 16. yüzyılda, Anatomy of Melancholy, bu müzik ve dans kritik, özellikle melankoli (depresyon akıl hastalığı tedavisinde idi) yazdı.
iyileşme için müzik ve ses kullanımı henüz yaygın bir uygulama değildir, ancak birçok grup zaten onların avantaj müzik terapi uygulamaya başladı. Örneğin, bazı okullarda müzik, öğrencinin öğrenme yeteneklerini parası dahil programları başlatmış bulunuyoruz. Onlar terapistleri veya iletişim gibi, matematik, fiziksel koordinasyon, takım çalışması, hatta nonmusical alanlarda güçlendirmek için müzik kullanımı diğer uzmanları işe başlamıştır.
Bu yazı hala iyileşme için müzik değerinin sizi ikna olmayan varsa, Dr Michael J. Crawford ve arkadaşları, Kasım 2006 yılında tekrar müzik terapi şizofreni hastalarının sonuçlarını yardımcı buldu durum düşünün.
Onun çalışma şifa terapileri müziğin değerini kesin kanıt gösterdi. Onun Kasım 2006 çalışma 115 hasta toplam dahil. Bu 115 hastanın 81 bu çeşitli müzik tedavilere maruz kaldılar edildi. analiz Çoklu yöntemleri o hangi müzik terapi şifa için, şizofreni belirtilerinin azaltılması alanında özellikle maruz kaldılar arasında gelişmiş semptom skorları doğru bir eğilim göstermiştir. Onlar daha akut psikoz için müzik tedavisinin maliyet etkinliği gibi etkileri daha ileri çalışmalarla araştırılması gerektiğine karar verdi.
Gördüğünüz gibi, günlük wellness müziğin değeri için güçlü bir olgu olduğu kadar sizin sağlık ve hatta belirli rahatsızlıkların bakımında yardımcı olmak. Eğer böyle bir kenara 15 dakika sabah kalktığımda ve yatmadan önce geceleri ayar olarak çeşitli yollarla, kendi evinde bir wellness yöntem olarak dinlemek için müzik rahatlatıcı ve zihninizi sakin müzik kullanabilirsiniz. mümkün İşyerinizde o kadar, ya da yapmak sen evden işe eğer eğer gün boyunca, çalışırken de şifa müzik için bir mp3 çalar veya CD çalar dinlemek isteyebilirsiniz. Ayrıca yatıştırıcı, evcil hayvan ya da müzik şifa hatta sakin bir bebek rahat oynayabilir!
Müzik yollar böyle büyük bir çeşitlilik hem vücudumuzun ve sadece yanlış dinleyerek gidemem zihinleri şifa için kullanılabilir müzik bu tip! Normal parçasını rock, country, hatta rap içerir bile, çok faydaları rahatlama müzik tarafından verilen takdir edebilirsiniz. Orada stilleri, araçların bu kadar büyük bir çeşitlilik ve kültürel etkileri müzik Siz genelde herkese uygun bir şeyler bulabilirsiniz iyileşme mevcuttur. Bu yüzden müzik bir deneyin ve yararları hissetmeye başlıyorlar bugün şifa ver!

Leave a Reply