M

Eğer bir müzisyen ya da sadece bir müzik aşığı, ilgili duyma problemi neden olabilir müziğinizi çok düzenli olarak yüksek sesle çalmaya olun. Örneğin, bir çevrede müziği biraz müzik yıkılıyor düşünmelisiniz tam patlamanın kadar bir “patlama kutu araba” araç gibi insanlardan konum. O “boom kutu arabalar” ses eğer çok yakın insan işitme ağrı eşiğini atlatamadığını 130 desibel, kadar üretebilirsiniz. Ağrı bu eşiğin için tipik değer 120 desibel olduğunu. Bir tren yaklaşık 100 desibel iken perspektif, yumuşak bir fısıltı halinde şeyleri koymak için yaklaşık 30 desibel olduğunu. Ortalama rock konseri yaklaşık sağ ağrı eşiğinde olan 120 desibel vardır. kişisel bir kayda göre, her konser için bir önlem olarak, uzun süreli maruz kalma beri ağrı, potansiyel olarak duyma bozukluğu yol açan fiziksel zarar verebilir eşiğinde aşan basıncı değerleri sese katılmak earplugs giyerler. Önemli Unutmayın ki işitme duyma kaybına neden tutmak kalıcıdır.
Duyma kaybı kaybı düzeyinin miktarı ile ölçülür desibel denir ne (dB) işitme düzeyi (HL). Desibel bir termometre derecelerde gibidir. Sıcaklık arttıkça, bu yüzden derece sayısı yok. ses artar hacmi arttıkça, desibel sayısı yok. Normal bir konuşma, genellikle 45 ile 55 arasında dB aralığında olacaktır. Bir bebek ağlıyor neredeyse acı 90 dB olabilir yaklaşık 60 dB ve yoğun şehir trafiği düşer. Eğer 0 ile 25 arasında çoğu zaman dB sesler duyuyorum ederse, işitme oldukça normal olduğunu ve büyük olasılıkla bir işitme cihazı gerekmez, bazı durumlarda kendi yeteneklerini geliştirmek olabilir ancak. Yalnızca, orta, hafif veya şiddetli olabilir 25 dB HL, işitme kaybı üzerinde sesler duyarsanız. Bu terimler daha ayrıntılı olarak bir sonraki paragrafta ele alınacaktır.
Işitme kaybı temelde dört şekilde kategorize edilebilir: orta, ağır, hafif ve sağır. Hafif işitme kaybı kaybına kadar 40 desibel, genellikle sorun sıradan konuşma işitme yol açacak olarak kabul edilir.
Orta işitme kaybı 40 ila 60 desibel bir kayıptır. Bu genellikle sesler işitme kişiye duymak özürlüler için kaldırdı gerektiği anlamına gelir. 60 desibel üzerindeki kaybı Şiddetli işitme kaybı, insanların işitme kişiye duymak özürlüler için not gerektirir. Dünya Sağlık Örgütü, dönem “sağır” yalnızca bozulma böylece ses yükseltme veya işitme yardımdan yararlanamazlar ağır işitme ile bireylere uygulanmalıdır göre.
işitme bile en ufak bir zarar hayatı zorlaştırabilir. Konuşma genellikle derin sesler anlamına gelir düşük frekanslarda sesli olmasına rağmen, çok daha zor yüksek perdeden sesler duymak’s. Bu tipik bir işitme kaybı nedeni ile, yeteneği yüksek sesleri gitmek için, bu da kuş ya da kadın sesleri duymak zor olacağı anlamına gelir ilk. problem kötüleşir, düşük ton alım kaybı yakında takip gibi.
işitme kaybı ile büyük sorunu işitme kaybı çok ince ve yavaş yavaş çok ve bazı işitme kaybı geç olana kadar insanlar her zaman farkında olmayız, bir zaman% 90 oluştu olmasıdır. Ayrıca, müzisyenler büyük ihtimalle sadece ama işitme kaybı değil aynı zamanda onların kulakları ve zifiri algı problemleri, hangi yanlışlıkla yerine düz C. Bazı müzisyenler, C keskin nota çalmak için onlara neden olabilir zil var muzdarip özellikle o kim dışarı genç start 10 yaşındayken ilk olarak onların işitme kaybı başlar kemancı gibi.
Birçok müzisyen artık kulak kullanmak yaparken onlar sahnede absorbe ses düzeylerini tutmak için monitör, dedi. Bu monitörler teller onlara eklenen küçük işitme gibi görünüyor ve her müzisyen tam nasıl yüksek sesle kendi kulağına kontrol sağlar. Garip, o klasik müzik çalmak müzisyenler daha rock müzisyenleri yapmak işitme kaybı daha büyük bir öneme sahip bulunmuştur. Bu klasik müzisyenler, bir eğilim daha konserleri oynamak zorunda aslında birkaç saat, öğretmek ve daha sonra uygulama birkaç saat bir gün daha saatten daha rock müzisyenlerle yapmak koymak çoğu durumda çok dayanır.
Müzik severler zaman ve yüksek sesle müzik düzeyinin uzunluğunda olan onların kulaklarına maruz orta gerekir.

Leave a Reply