M

 

Avusturya’nın önemli bir unsuru oluşturmaktadır birçok önemli katkılar arasında, müzik ve özellikle, Viyana, kültürel yaşam. Viyana edilmiş ve müzikal yenilik önemli bir merkez olmaya devam etmektedir. Imkansız düşünmeye ve Batı müziği tarihinin en uzun ve derin müzikal varlığı ciddi önem vermeden Avusturya tartışmaktır. bir kültür merkezi olarak Viyana konumunu erken 1500′lü içinde odak aletleri etrafında ud gibi merkezli ile yakaladı. 18. ve 19. yüzyıllarda olarak, bestecilerin Viyana sayesinde büyük ölçüde Habsburgların himayesi için çizilmiştir ve Viyana’da klasik müzik Avrupa başkenti yaptı. Viyana’nın en büyük müzikal “oğulları” Wolfgang Amadeus Mozart (1756 – 1791) Ludwig van Beethoven (1770 – 1827) ve Johann Strauss II (1825 – 1899) gibi, kent ile ilgili oldu. Barok dönemde Slav ve Macar halk formları Avusturya müzik etkilemiştir.

Klasik MusicThe 18. yüzyılda, bir klasik müzik amacın, bu türün ön plana Viyana getirdi. Özellikle üç bestecilerin oluşturulan ve geliştirilen güçlü ve yenilikçi müzik türlerinin: Beethoven ve senfoni, concertantes, oda müziği, piyano sonatları, opera ve koro müziği, Mozart, benzer formlar aracılığıyla, melodi ve biçim arasındaki dengeyi geliştirilen ve Franz Joseph Haydn, Orkestrayı ve sonat formunun buluşu sayesinde. 18 yüzyılın ikinci kısmı olarak, klavsen, seçim uzun araç, piyano veya sadece yerini, piyano. Dize ve vokal müzik gelişen orta sınıf daha farkında ve müzik Aydınlanma felsefesi ile ilgilenmeye başladı ederken de büyüdü topluluklar. Viyana Filarmoni olacaktı ne 1842 yılında, Otto Nicolai İmparatorluk Opera Evi, oluşturulması duyurdu. Bu dönemde, eğlence ve “ciddi” sanat müziği için popüler besteleri arasında bir bölümü başladı. İlk başta, bölünme daha az belirgin, Franz Schubert gibi birçok besteciler, ve Joseph Strauss, her iki kampın da yazıyordu. Ama Strauss net bir kalkış için popüler müzik ile, dönemin Strauss en ünlü besteci verme, şekil alır ve aslında ilk popüler Avusturya müzisyen. Viyana Woods Onun “Tales” ve “Viyana vals” Batı müzikal kanon zımba haline gelmiştir. orta geç 19 yüzyılda, Gustav Mahler, Anton Bruckner, Richard Wagner gibi besteciler, ya Viyana ya da yakın şehir ilişkili yağıyor, Viyana Avusturya’nın müzik hayatının rakipsiz merkezi yapmaya devam ediyor. Daha sonra müzikal dahilerin, özellikle Arnold Schönberg, Richard Strauss, Anton von Webern ve Alban Berg, klasik müzik tarihinde Avusturya kalesi yaşatmak.

Avusturya’nın müzikal kaydın Halk musicThe flip-yan, uzun ve güçlü bir halk müziği geleneğidir. Ländler, isminden de anlaşılacağı gibi, kırsal müzik, toprak, köylülük olduğunu. Ländler, ¾ zamanda bir halk dansları, Avusturya popüler, hem de güney Almanya ve Almanca İsviçre 18. yüzyılın sonlarında oldu. Bu çiftler ‘dance, güçlü atlamalı ve damgalama tarafından özellikli olduğunu. Zaman zaman, bu tamamen enstrümantal, ve diğerleri bazen yodeling dahil bir vokal parçası vardı. 19. yüzyılda Avrupa’da dancehalls popülaritesi ile ländler hızlı bir hızda ve daha zarif benimsemiş erkek kabara botları dans orijinal döken ve daha zarif ayakkabı donned. Bu dansı vals haline inanılıyor.

Yodeling: Dağ musicMaybe o Alpler’de bir şey yapmak vardı da. Aslında öyle: Yodeling ünlü dağ silsilesi gelişti boğaz şarkı türüdür. Avusturya’da, bu juchizn olarak adlandırılan ve hem olmayan sözcük hece ve bağırıyor, dağlar üzerinden iletişim kurmak için kullanılan kullanımı bulunuyordu. Yodels genellikle tek bir ses melodi, sonra birkaç sesleri ile katıldı başlar. bir yankı varlığı hayati doğru bir ses üretmek için.

For more information on Austria, visit http://www. austriamicroblog. com and http://www. slovakiamicroblog. com.

Leave a Reply