M

Hiç bir yere oturdu ve de şaşırdı o ne kadar sessiz mi? o kadar sıradışı gürültüsüz olmaktır çünkü akut ses farkında, her zaman makineleri uğuldamak duymak, trafik, bir uçak ya da kişi Modern gürültü kirliliği söz gürlemek, göze çarpmayan ince ve daha farkına varıyoruz tehlikelidir
Pozlama çoğu ve nedenleri tahriş, gerilme sesler kalıcı işitme kaybı ve sağlık sorunlara neden olabilir. Zor, Genelde müzik ortam gürültüsü rahatsız kapak çalıştığınızda gürültü yok etmek. daha az fiziksel sorunları müzik eğer sen beğenmek, genellikle sonuç.
Biz beyin dalgaları sesleri tarafından değiştirilmiş olduğunu biliyoruz. Beta beyin dalgaları, bu 14 ve 20 arasında hertz en sık görülür. Biz ne zaman 8 ve 13 hertz arasında alfa dalgaları ile mevcut müzik vardır konsantrasyon veya berrak bilinç rahat ulaşmak yaklaşık 60 dakikada ısıtır – yüksek farkındalığa beta özellikle Mozart, Brahms ve Bach – vardiya beynin etkinliği alfa dalgaları
Bu Mozart Etkisi denir. müzik Bu tür stres arttırır konsantrasyonu düşürür. İngiltere’de bir çalışmada öğrencilerin bir IQ testinde dinledikten sonra 10 puan daha yüksek puan Mozart bu sessizlik maruz kalan, beyaz gürültü ya da diğer müzik göre bulunmuştur. Beyaz gürültü sadece düşük seviyeli rastgele sesler olduğunu. Örnekler radyo statik ve akan su bulunmaktadır. )
Araştırmacılar vücudumuzun ritmik Çünkü bizim müzik yanıt öneririz. Bizim nefes, kalp atışı ve birçok diğer vücut fonksiyonları özgü bir ritmi var.
diğer melodiler onları sakin iken bazı müzik, insanlar canlandırır. Diğer tunes sen uykulu yapmak ya da uyanık Süpermarketler, mağaza tutmak ve organizasyon yöneticileri insan davranışlarını şekillendirmeye müziği kullanmışlardır. Müzik insan daha hızlı veya daha yavaş hareket etmek, onları daha uzun, güvenli alışveriş yapmak için eylem için ikna veya onları rahatlamak için yardıma teşvik etmek için kullanılabilir.
gelişmiş zihinsel becerileri müzik Diğer son araştırmalar linkler maruz kalma. Einstein keman çaldı ve bu sorunları çözmek için onun bilinçaltının yardımcı inanıyordu. uykusuzluk muzdarip birçok kişi bazı Bach müziğinin etmelerine yardımcı. Canlı popüler müzik enerji ve dayanıklılık artırır. Bu sonuçlar yeni değil
Ama müzik sizi yüksek tansiyon ve stres gibi olumsuz etkileri, nedenleri sevmemek maruz kalma. Çoğu yetişkin tunes gençler bakın gürültü olarak dinleyebilirsiniz. Gençler kişi müzik hakkında aynı şekilde hissediyorum. Gençlerin günlük bir kolaylık mağaza yakınında toplanan büyük bir grup hakkında bir hikaye. Onlar, ancak bunların varlığı mağaza sahibi ve müşteriler rahatsız yanlış bir şey yaptığını değildi. Sahibi bir fikrim yoktu. O mağaza dışında ve klasik müzik borulu teens hızla kayboldu.
Martin Gardiner Brown Üniversitesi gençlerin tutuklanması kayıt ve müzik kendi tutulumu arasındaki ilişkiyi kontrol etti. Gardiner ki daha genç müzik ile ilişkili olduğu bulunmuştur, tutuklama rekor düşük. müzik eğitimi ile Gençler daha az sorun girmek için muhtemelen öğrencilere göre daha yoktu. Edenler de, bir grupta, oynanan veya bir koro vardı yasa ile bile daha az sorunlar yaşayan bir müzik aleti çaldı.
Perakende satış mağazaları bu satış zaman kolay müzik müzik çalmak artış tespit ettik. Görünüşe göre bu müzik yatıştırır alışveriş ve mağaza daha fazla vakit geçirmek için teşvik eder.
Hafif, kolay tempolu müzik insanların çoğu daha uzun süre konsantre yardımcı olmak eğilimi ve yeteneği gerçekleri ezberlemek için geliştirir. Ancak bazı insanlar bu müzikle ters etkiye sahiptir. O yöne çevirmek ve o kim daha analitik veya norm daha inhibe rahatsız ediyor. müzik çeşitli sizi üzerindeki etkisini belirlemek dinleyin.
Dini müziğin tempo huzur hissi uyarıcı ve bir kişinin fiziksel ve duygusal acı ile baş yardımcı olur. spektrum, heavy metal, rap, ya da savaş müziğin diğer ucunda sinir sistemi heyecanlandıran ve dinamik bir eylem veya saldırgan davranışlar, insanları ister. Olması şaşırtıcı Körfez Savaşı pilotlar heavy metal müzik kayıtları için savaşa onların saldırgan uçuşlar başlamadan önce dinledi değil.
Araştırmalar şekilde müzik tedavi olabilir ya da duygusal sorunlar ve beyin yaralanmaları ya da Alzheimer ile insanlara yardım belirlemek için çalışmalar sürüyor.
doğanın diğer yönleri üzerinde seslerin etkileri de yüzyıllardır bilinmektedir. güney Hindistan’da, çiftçi uğultu yumuşak sesler ve uğultu böcekler sağlıklı kamışının çimlenme garanti inanıyoruz. Dikkatle yürütülen deneyler bitkilerin daha hızlı 600 hertz için 100 düşük frekans aralığında zaman müzik, özellikle tunes, alanlar veya seralarda içine üzerinden taşınıyor are büyümek kanıtlamıştır. Çiftlik hayvanları ve evcil hayvanlar müzik cevap bilinmektedir.
Sizin kalp atışı her ortam nabız ile senkronize etmek eğilimindedir. modern rap müzik ile, ne doğal ritim değişiklikleri dinleyici ‘cesetleri, duygular için ne gibi endişe ve hatta onların bilinçaltıdır. Uzun vadeli etkileri bilinmemektedir.
Müzik bizim sağlık ve davranışları etkiler. etkileri hakkında bilerek, biz yararlanabilmek için kullanabilirsiniz.

Leave a Reply