M

Manchester senfoni orkestraları Indie grupların geniş ve çeşitli müzik sahnesi vardır.
Halle Orkestrası ve BBC Filarmoni Orkestrası iki senfoni orkestraları Manchester dayanmaktadır.
1950′lerin başında ise Manchester Okulu klasik bestecilerin seçildi. Harrisson Birtwistle, Peter Maxwell Davies, David Ellis ve Alexander Goehr gibi bestecilerin oluşan.
Royal Northern College ve Chetham’s School of Music Manchester hala müzik eğitimi için merkezi olma tanıma tutmaya yardımcı olur.
Ana klasik müzik mekan Bridgewater Hall o ve 2.500 koltuk var 1996 yılında açılmış olmasıdır. Bu Serbest Ticaret Hall Peter Caddesi üzerinde yer almaktadır önceki Manchester ana klasik bir mekan oldu.
Manchester Daha büyük mekanlarda Manchester Opera House yer host tur yapımları büyük ve West End sahne şovları yer alıyor.
Palace Theatre ve Royal Exchange Tiyatrosu eski pamuk karşılığında bulunmaktadır.
Ödül 21.000 üzerinde insan Manchester Evening News Arena sandalye kazanan ve Avrupa’da türünün en büyük arenadır. Arena böylece Uluslararası Yer Yılı ile ödüllendirildi etkileyici ve ana pop mekan Manchester olduğunu.
The Smiths, Buzzcocks, Sonbahar, Joy Division, Oasis ve The Manchester tüm dolu Doves gibi Bands.
1980 Manchester Indie grup ise Happy Mondays, Charlatans, Inspiral Carpets, James ve The Stone Roses, İngiliz listelerinde devraldı.
pop ve dans müzik sahnesinin Manchester bazı olağanüstü yetenek çizelgeleri katkıda bulunmak için kredi alabilir On.
, Basitçe, A Guy Gerald, Richard Ashcroft ve Jay Kay ünlü Jamiroquai ve Called Red Take That müzik tarihinden yapmış bir görünümü vardır.
Kimyasal Borthers Güney İngiltere den bulundu, ancak Manchester kendi ittifak kurdu.
Ex Stone Roses solisti Ian Brown ve eski – Smiths Açık adam Morrissy hem başarılı kariyerlerine devam etmektedir.

Leave a Reply