Pirin

Ses pirinç ve nefesli enstrümanların ailelerin oluşturulan uzunluğuna bağlıdır. Uzun araç, düşük ses. Duyduğunuz ses, hava içinde titreşir oluşturulur. İlk nefesli enstrümanlar ahşap oluşturuldu. Bugün ahşap hala birincil ancak bazı metal yapılır. Pirinç enstrümanlar sadece vardır, o pirinç oluşturdu.
Bir orkestra için, pirinç ve nefesli grubundan birçok aletleri duyacaksınız dinleme. Orkestra pirinç bölümü tubas, trombonlar ve Fransız boynuz trompet vardır. Nefesli bölümü klarnet ile, flüt, bassoons, obua kez saksafon olarak oluşur.
müzik bir çok çeşitli pirinç ve nefesli folk müzik, pop, caz ve rock gibi müzik aletleri çalınır.
Fransız Horn
Eğer düz bir Fransız boynuz çekti takdirde, yaklaşık 30 metre uzunluğunda olacaktı. Geniş bir koni biçimli çan ile bir ucunda kıvrılmış bir metal boru yapılmıştır. Fransız boynuz pirinç şeritler ve orkestraları çok önemli bir rol oynamaktadır. Fransız boynuz oyuncu çan çalmak için içinde bir el koyar. dudakları şeklinde değiştirerek ağızlık ve farklı sesleri içine Onlar darbe. Üç kollarını bu oyuncular farklı sesler oluşturmak için itme vardır.
Trompet
Bronz ve gümüş yıl önce eski Mısırlılar tarafından binlerce oynandı trompet. O zamandan beri, tüm dünyada oynanan edilmiştir trompet. Bugün sıkıca diğer bir ucunda bir koni çan ve bir ağızlık ile metal tüpler sarmal oradalar. trompet oyuncu aşağı küçük vanalar farklı notlar yapmaya iter.
Trombon
trombon ve metal boru bir kez kıvrılmış. Içinde ve dışında farklı notlar oluşturmak için hareket eden bir bölüm vardır. tüp daha uzun olduğu gibi bu bölümde slayt trombon denir trompet daha düşük notlar çalış. İlk olarak yaklaşık 600 yıl önce oynandı.
Tuba
Yaygın tüm pirinç araçların büyükbabasının olarak bilinen tuba en düşük notları çalış. Öyle ki her kim oturup gerekir ve onun diz bu büyük müzik aleti dinlenme çalış büyük. Büyük tuba sekiz metre yüksekliğinde ve zaman uncoiled yaklaşık kırk beş yem uzun.
Sousaphone
John Philip Sousa, bir Amerikan, yaklaşık 100 yıl önce sousaphone icat etti. O grup yürüyüş için düşük sondaj pirinç araç yaratmak istiyordu. Sousaphone gerçekten çok düşük bir derin ses var. Bu enstrüman boyutu böylece oyuncunun o onların beden üzerinde ilmekledi ve omuz üzerine oturan taşımak zorunda büyük. Küçük bir buton vanaları kapatın ve farklı sesler yapmak için açık.
Obua
Güzel tatlı notlar obua uzun ince şekil gelmektedir. birlikte sıkıca bağlı olan kamış iki küçük dilim yapılmış bir çift kamış yoluyla Obua oyuncular darbe. Oyuncu parmak delikleri ve presler küçük metal kapaklar denilen anahtarlar, farklı notlar oluşturmak kapsar. Obua orkestralarda kullanılan ve ana klasik müzik topluluklarından.
Klarnet
Önce 1700′lerin Klarnetin ses duydum tatlı ve tiz bir. Aynı zamanda oyuncu bir kamış baston yapılmış ve üzerinden ağzını titreşimleri kamış tarafından yapılan değiştirerek hareket ettirerek ses değiştirebilirsiniz oynanır. Orada klarnette parmak delikleri ve metaller anahtarları. Bu farklı notlar oluşturun. Soprano klarnet en yaygın, ancak birçok türü vardır.
Fagot
Fagot kavisli bir metal üçkağıtçı bir katına kadar ahşap kanaldır. Bu üçkağıtçı kamış tutar. Kancalı çok daha kolay oyuncunun sözcüsü aracılığıyla darbe aynı zamanda tuşlarına basın kolaylaştırır. Bassoonists bir boyun askısı, oynadıkça kendi enstrüman giyerler.
Saksafon
Metal saksofon aslında bir tahta üflemeli çalgılar ve Yüz elli yıl önce icat edildi. Saksofon bir ucunda konik şekil genişler ince metal bir tüp. Orada küçük tuşları ile kaplıdır 18-21 parmak delikleri vardır. Bir kamış, yine baston yapılmış ağızlık takılır. Saksofon zengin pürüzsüz ses üretir. Küçük saksafon en yüksek notları çalış. Kontrbas büyük saksafon ve en popüler alto ve tenor vardır.
Harmonica
içinde sazlık bir sıra ile küçük metal kutu, mızıka zaman kişi darbeler ya da üzerinde berbat oynanır. Harmonicas ilk Yüz elli yıl önce oluşturulmuş ve aynı zamanda ağız organları denir. Birçok kişi gitar aynı anda ve armonika çalmak yerine şarkıcı boynuna bir metal çerçeve tutulamaz.
Sheng
Çinli Sheng binlerce yıl önce icat edildi. Bu 17 bambu borular ve kabak yapılmıştır. Bir metal yasağı birlikte boru tutan ve her bir parmak deliği ve ne zaman parmak deliği kapakları titreşim bir kamış vardır. Bu çalgı çoğunlukla Çinli orkestralarda oynanır.
Bagpipes
Bagpipes sadece vardır, birkaç boru dışarı çeşitli açılarda yapıştırma ile hava yastığı. Bagpipes İskoçya, İrlanda, İngiltere dahil birçok ülkede, İtalya, Fransa, Yunanistan, Hindistan ve Doğu Avrupa ülkeleri oynanır. Bagpipes büyük bir mesafe taşıdığı yüksek bir feryat sesi olun. uzun bir boru bir üfleç denen gaydacı esiyor. Bu hava yastığı doldurur. diğer borular vasıtasıyla hava kaçar. Küçük bir boru chanter bu piper farklı notlar yapmak kapakları parmak delikleri vardır denir.

Leave a Reply