Sanat E?itimi: Klasik Realizm Ya?l?boyalar Temel Teknikleri

Ne yağlı boya nedir? Tuval üzerine yağlı boya. Bu tartışılmaz bir tanım budur. Ben yağlı boya çok daha fazla düşündüm.

yağlı boya dahil figüratif sanatı (her türlü) önceden düşünülür. çizim ve boyama çalışmasına temel kuralları çok yakından disiplin yasalarına bağlıdır.

İpucu 1. Fırçalar

çalışırken öyle değil onları yıkama zaman kaybetmek pek çok fırça olmalıdır. her yeni mix için yeni bir fırça alın. Kullanım yuvarlak kolinsky fırçalar, No 10 No 1. büyük yüzeyler kapağı için, # 35 fırçaları birkaç # 20 gerekecektir. son vuruş PRIPLAVLENIYE (final karıştırma) için çok yumuşak yuvarlak ve yassı ortalama büyüklüğü sincap fırçalar birkaç gerekir. Fırçalar çok dikkatli bir şekilde tedavi edilmelidir. onlar terebentin ve sonra yıkanmalıdır her oturum Bundan sonra sabun ılık su ile.

 

İpucu 2. Tuval

Tuval ayrıca birkaç kez daha astarlanmalıdır olmalı ve sonuç olarak o ince zımpara ile zemin olmalıdır. Bu tuval bir ustura ile pürüzsüz ölü yüzey yumurta yüzeyine benzer kadar tuval doku kaldırmak için kazınmış olmalıdır sonra elde edilir.

3 İpucu Menzil

Palet armut ağacından tüm sert koyu renkli ahşap, en iyi, yapılmış olmalıdır. işten sonra birlikte palet yıkama terebentin ve kazıma bir ustura ile. iş keten yağı ile palet silin önce.

İpucu 4. Kâğıt

The

resim kağıdı hayat boyutunda küçük ayrıntılar yapılır. Sonra karbon kağıdı ile tuvale aktarılır. Bu çizim kahverengi mürekkep ile özetlenen büyük ortasında sesi eşittir ilk petrol tabakası – IMPRIMATURA (saydam kat, hafif resim nesne çünkü) sonra – ama kalem silsin olacak mürekkep görünür olacaktır neredeyse aracılığıyla son katmanları.

İpucu 5. Still Life Nesneler

Bu çok önemli halen stüdyoda canlı nesneler sahip olmaktır. hasis garaj satış ve pire pazarlarda olmayın, daha sonra pişman olabilir.

İpucu 6. Lake

Lake için

IMPRIMATURA kuru DAMAR CRYSTALS ve terebentin% 98% 2 yapılmıştır. boya cila kuru reçine ve terebentin ile% 90-95% 5-10 yapılmıştır. lavanta yağı damla Birkaç doğrudan eklenen yağ olabilir. Bilim adamları lavanta yağı beyin uyarır söylüyorlar. Ancak, bu eski ustaların o ağır terebentin kokusunu gidermek ekledi düşünüyorum. son adım için cila DAMAR CRYSTALS, keten tohumu yağı% 3% 30 ve terebentin% 67 oluşur.

İpucu 7. Canvas Temizleme

Her yeni katman tuval (ideal 7 hafta boyunca kurutulmuş) için özenle bir soğan (yarım amaciyla kuru yüzey keten yağı daha iyi) ve daha sonra birlikte emme hazırlamak için sildi olduğunu. Bu tuval bezi yumuşak bir parça ile sildi sonra.

İpucu 8. Karışım

IMPRIMATURA, ya da ilk boya katmanı. Tuval bir sıvı karışımı Kırmızı Ochre, Sarı Ochre Işık ve Fildişi Siyah (karışım dayalı bir zeytin renk olmalıdır) kaplıdır.

İpucu 9. Temel Boyalar Takımı

boyaların temel set şu: “Rembrandt” petrol renkleri: Flake Beyaz ise, Sarı Ochre Işık, Red Ochre, Burnt koyu kahverengi, koyu kahverengi Raw Fildişi ve lambası Black (7 Temel Renkler) ve 4 ekstra renk (gerektiğinde) hangi I son tabakalar kullanın: Flake Sarı (yerine de) Kadmiyum Sarı Derin kullanılabilir, Madder Gölü Deep, Çince Vermilion, Prusya Mavisi. Ama çok idareli bu son 4 renkleri kullanmaya dikkat edin.

İpucu 10. TEL’NII PODMALYOVOK

The

ve ikinci TEL’NII (ilk canlı renk tonları: ana renkler) PODMALYOVOK (5 ve 6 katman). İlk TEL’NII PODMALYOVOK yarım ton yapılır ve iki ton renk çakmak çakmak ve yarım ton ve iki ton gölgelerde hafif koyu. Aynı ikinci TEL’NII PODMALYOVOK de geçerlidir.

İpucu 11. PODMALYOVOK

Ölü tabaka – dördüncü PODMALYOVOK – beyaz kurşun, hafif hardal sarısı, kırmızı hardal sarısı ve yanık kemik oluşur. Bu PODMALYOVOK amacı penumbra olduğunu. objeleri ay ışığı ile aydınlatılmış sanki resim bakmalıyız – zeytin soğuk gri renk. Renkler kalın uygulanır, yarım ton daha, gölgeler çok, yarım ton daha az şeffaf.

İpucu 12. LESSIROVKA

Yedinci tabaka — LESSIROVKA: dokuları detayları, kalın uygulanan, parlak yansımalar, vurgular ve imza. Başka boyalar: lacivert, kırmızı zinober, sarı pul (kadmiyum kullanabilirsiniz Bu tabakadan derin), kızılkök göl derin sarı.

İpucu 13. Gölge PODMALYOVOK

Gölge

PODMALYOVOK (orta tabaka oluşturma sürecinde) Burnt koyu kahverengi ile iki tabaka (2 ve 3 katman) yapılır. İkinci katman ise tüm ayrıntıları dokusu hariç yapılmaktadır. LESSIROVKA ana sesi kitlelerin büyük bir fırça ile yapılır üçüncü katmanda.

İpucu 14. Müzik

Birçok ressamlar müzikten bir enerji şarj olsun. Dur klasik müzik sadece müzik başlayan tüm modern müzik ve müzik. Denemek o sevgi dolu başlamak için.

Son olarak, o sevgi dolu modern sanat bakarak durdurmak ve durdurmak. Modern parlak renkler ve renk bizim zaman klasik resim çalışmalarına riskleri aldı ressamın ince vizyonu yok tezat.

20. yüzyılın sanatçıların başına 16 yüzyıldan itibaren yedi tabaka tekniği kullanılmıştır. Her daha fazla yedi vardır yedi notları, yedi tuşlar müzik gibi, ve içinde. haftada 7 gün. Boya 7 Katmanları. yağlıboya her katman yedi hafta kuru olmalıdır. biz eski resimlerinde müzelerde, hayaletler gibi eski resimleri ile eski kalelerinde aldığınız enerji, bu sihirli rakam ile ilgilidir.

Leave a Reply