Varanasi y?l?nda Hint Klasik Instrumental M

‘Banaras geçmişi daha eski, gelenek daha yaşlı, eski bile daha efsane ve iki kat daha eski hepsi bir araya koymak görünüyor …’-Mark Twain.

Şiva, Kashi, aydınlık bir, bir Zıpkın tepesine oturan Shiva sonsuz ışık toprak kesişen yerdir. Shiva, Mahashmashaana, tüm tanrıların kutsal dairenin şehir, Mokşa-bir yer kent halkı ile, henüz iç içedir herkes için bir yerdir. Bir medeniyet tarihçileri bir büyük tarih daha henüz zaman modern yüzünü rastlamak sen startles olarak isimlendirilmektedir var

yaşayan en eski kenti olmanın erdem olarak, Benaras kendi zengin tarih, gelenek ve müzik hazine vardır. mitoloji, Vishwamitra of Renu, oğlu ve Mahagovind (Varanasi) Kashi kurdu, onlar da Ari gelenekleri ve Vedik kültür onlarla getirdi göre. tarihe gitmek, dans sayısız örneklerini, müzik ve drama Varanasi gelişen bulabilirsiniz. Kazıları Varanasi hangi iki müzisyen vurmalı çalgılar oynayan bir pişmiş toprak figürin göstermiştir. Antik ve orta çağ edebiyatının da müziğin büyük bir geleneğe Varanasi 14 yüzyılın drama ‘Vikrant Kauravam’ olarak işaret etmektedir. ‘Bhakti’ hareketi Ortaçağ’da da Varanasi müziğin gelişimine katkıda bulundu. ‘Jataka’ masal ‘olarak storyeof Veena rekabet Sudarshan’ şehri anlatmak. Ashwaghosh ünlü eseri ‘Sunderananda içinde’ Ganikaas Kashi açıklar. 16. yüzyılda Govind Chandra ise Varanasi yönetti ve onun dizginlerini Dhrupad sırasında kraliyet müzik oldu. Bu Mian Tansen Varanasi doğum aldı söyleniyor. Metinler bu bilas Karaca (Tansen en küçük oğlu Jaffar Karaca, soyundan), Sursingaar’-alt kısmı olan içi boş tahta ve çelik levhalar üst kısmında ve ayarlanmış dizeleri çelikten yapılmıştır kullanılan yapıldı enstrüman ‘icat demek ve pirinç ve Raja Udit Narayan Singh Kashi of mahkeme bu aracın ilk gösteri verdi.

Varanasi, öğrenme koltuk, neredeyse müzik formunun eski tarz söyleniyor Vedik hymns chants ile yankılanır. Dixitar (1776-1835), kimin imzası olduğunu Guru Guha-en Karnatak müzik trinity son yıllarda, Varanasi Dhrupad inceledik söyleniyor. Daha yakın zamanlara ki, Sitar maestro Bharatratna Pt. Ravi Shankar Varanasi 7 Nisan 1920 tarihinde doğdu. Müzik Natraj bu şehrin ayrılmaz bir parçasıdır. Kentin çeşitli müzik virtüözleri üretme kredi sahip efsanevi Geç Pt sevdim. Anokhelal Mishra, Geç Bari Moti, Geç Pt. Mahadev Prasad Mishra, Bharatratna Geç Ustad Bismilla Karaca, Padmavibhushan Geç Pt Kishan Maharaj, Vidushi Girija Devi, Pt. Chhannulal Mishra, Vidushi Purnima Chowdhury, Pt. Rajan Sajan Mishra, Pt. Balwant Rai Bhatt “Bhavrang”, birkaç isim. Varanasi, Hindistan kültürel sermaye, her zaman Hint Klasik Vokal senaryo alanında sadece, ancak merkezi bir konuma sahip olan aynı zamanda çok Instrumental Müzik alanında katkıda bulunmuştur. Enstrümancılar Varanasi, of öncüleri arasında en saygıdeğer ve isim olduğunu kaydetti Pt bu. Laxmi Prasad Mishra. Onun torunları ve öğrencileri Yaylı Enstrümanlar için geniş bir platform verdi.

‘Sangeet Nayak’ Pt. Dargahi Mishra, müzisyenler arasında bir kuvvetli, Veena, Sarangi ve Sitar alanlarında öğrencileri üreterek Yaylı Enstrümanlar teşvik hayati bir rol oynadı. Iki oğlu Sarayu Prasad Mishra ve Govardhan Prasad Mishra iyi vokal ve Sarangi alanında sanatçılar biliniyordu. Mithailal Mishra Veena ve vokal alanında bir alkışlanan sanatçı oldu. Müzisyenler Chote Ramdas Mishra (Veena), Pannalal Sharma (Veena, Surbahaar, Sitar) gibi Shivprasad (Vokal, Sitar, Mridang), Kanta Nath Vyaas (Veena) ve Srichand Mishra (Vokal, Sitar) ‘nin upliftment yönünde önemli bir rol oynadı Varanasi Yaylı çalgıları. Varanasi ve arasında dize enstrümancılar, Ustad Vaaris Ali büyük bir kişilik ve onun gelenek aşağıdaki Ustad Ashiq Ali, Ustad Mushtaq Ali idi. Pt. Debu Choudhury Delhi, Mushtaq Ali Han mürit, dünyaca ünlü sanatçı ileriye taşıyan onun Guru of parampara. Pt. Shiv Kumar Sharma çok Banaras Parampara ilgilidir.

Efsanevi müzisyen Baba Alauddin Karaca Sahab müritleri Pt. Ravi Shankar ve Pt. Jyotin Bhattacharya (Sarod) Varanasi ilişkilidir. Pt. Ravi Shankar, az önce bahsedilen, Varanasi ve Pt doğdu. Jyotin Bhattacharya Varanasi ailesiyle birlikte oturuyor. Ünlü müzisyen Geç Pt. Lalmani Mishra Vichitra Veena yaptığı gibi zor bir enstrüman üzerinde renditions yeterince çekici tanınır alanında iyi bilinen bir isim. onun Parampara sürdüren oğlu, Geç Dr Gopal Shankar Mishra ve POF. Pushpa Basu büyük şöhretli müzisyenler vardır.

Varanasi String Instuments ve bunların Sarangi biridir zengin bir geleneğe sahiptir. Varanasi ve Sarangi oyuncular arasında Tamakhu Mishra bir imza edilmiştir. O kadar göz önünde ve performatif glamour içine değildi. Varanasi kendilerini gururlandırdı Diğer Sarangi oyuncular Sumernath Mishra, Sursahay Mishra, Kashinath Kinnar, Siya Ji, Birayi Ji, Sheetal Mishra, birkaç isim vardır. Geç Pt. Hanuman Prasad Mishra, dünyanın babası ünlü vocalists Pt. Rajan – Pt. Sajan Mishra büyük şöhretli bir sanatçı idi.

Varanasi ve Gitaristler, Sri Shibnath Bhattacharya (Geç Pt öğrencisi. Nalin Mazumdar Allahabad of Hawaiian Guitar üzerinde Hint Klasik Muisc oynamak için ilk) arasında, Sri Gopal Das Dr Sanjay Verma, Dr S. Kamala rakamlar biliniyor bu alanda.

Bharatratna Geç Ustad Bismilla Karaca Sahab, Shehnai bir eş anlamlı olan en saygıdeğer ve Üflemeli Çalgılar alanında isim dikkat çekti. Vilayatu Miyan bu alanda büyük bir sanatçı olduğunu ve bu geleneği vardı Ali Baksh ve Samsuddin Khan ve son olarak Shehnai Bismilla Karaca Sahab tarafından boyutlara çekildi caryying. Bu gün biz Sri Ramashahkar, Sri Sohanlal kim onun yüksekliklere Hindu evlilik neredeyse eşanlamlı olan araç, alındığı var.

Ayrıca, Varanasi kendilerine gurur yaptık flautists Sri vardır. RK Srinivasan, Dr Prahlad Nath, birkaç isim.

Varanasi müzik türlerini bir izdiham oldu. Sadece Kuzey Hint Klasik müzik ancak Karnatak müzik burada da bayındır olmuştur. Geri dönerken 1964 yılında Geç Pt. VK Venkatramanujam büyük şöhretli bir kemancı Varanasi geldi ve böylece Karnatak Müzik akışı başladı. Güneyden başka kuvvetli kemancı, Dr (Smt.) N. Rajam (in öğrencisi ‘Sangeet Martand’ Pt. Omkar Nath Thakr) Varanasi uzun süre kaldı ve Sahne Sanatları Fakültesi, B. başlı H. U., Dean gibi. Onun renditions Norh Hint tarzı vardır.

Varanasi enstrümental müzik geleneği evrelerine Çeşitli gitti. Birçok müzisyen belirttiğimiz derece Varanasi gururlu, ev şöhret getiren yaptı. Bazı son kez enstrümancılar kaydetti Geç Dr Ramdas Chakraborty, Pt vardır. Surendra Mohan Mishra, Dr Rajbhaan Singh, Pt. Amarnath Mishra, Prof. Krishna Chakraborty (tüm Sitar); Prof R. P. Shastri, Dr V. Balaji, Dr (Smt.) Jayashree Roy, Sri Sukhdev Mishra, U. H. R. Pradeep, Dr Sri Vijay Swarna Khuntia Choubey (tüm Keman), Sri Santosh Mishra, Sri Kanhaiyalal Mishra, Sri Sangeet Mishra, Sri Sandeep Mishra (Sarangi); Dr S. Kamala, Dr. Sanjay Verma (Gitar), Sri Rajesh Moitra, Sri Vibhas Maharaj (Sarod).

performans stili olarak ‘Chaindaari’ dünkü yıl çok değişmiş karşılaştırıldı. Bugünkü performansları karşılaştırmalı olarak aklın ve ruhun bir ticari toplumun taleplerini yerine getirmesi değil çok barış ile daha hızlı bulunmaktadır. İşte ‘in belirtisi olduğunu Pop’-daha doğrusu’ Popüler ‘kültürü. Bir Küreselleşen piyasanın etkisi olarak, Müzik Aletleri inşa Varanasi ve müzisyenler tarafından performanslarının iyileştirilmesi için yapılmıştır içinde doğaçlama. Sanatçı Dr Vishnuchittan Balaji gibi tasarlanmış bir Keman ve on dizeleri var bu Volin “Bala Bela” Padmavibhushan Geç Pt tarafından seçildi. Kishan Maharaj. Dr V. Balaji ve başka Keman 25 dizesi vardır tasarladı bunu ilan etti “Triveni Bela”. Şimdi yeni bir set-up bir bedende iki boyunlu bir keman çalışıyor. Dr Sanjay Verma tarafından yapılmıştır başka teknik doğaçlama yaptığı gitarını için Tanpura of ‘Daand’ bağlı olmasıdır. Dr S. Kamala da onu Guitar içinde dizeleri ekleyerek ve geliştirmeler yaptı Shankar Guitar bunu ilan etti. Gitar sunumu başı olarak, Gitaristler ve asırlık Razakhani Gat Chotakhyaal yerine oynama tarzı geliştikçe de kabul edilmektedir. Kemancılar Prof RP Shastri ve onun müritleri Dr (Smt.) Jayashree Roy gibi Tantrakaari ve Gaayaki Anga karışımı ile resital sunuyoruz.

çeşitli belgelerin inşa daha hoş tonal kalitesi, değişmiş olarak uyarlanmıştır değişiklikler bu değişiklikler Varanasi ve enstrümancılar tarafından getirilen dünkü yıl ve daha alkışlamak tüm dünyada olmuş ve enstrümantal müzik aldı onun yüksekliklere.

Leave a Reply