What A Klasik Gitar Guitar di?er t

Ne zaman gitar düşünüyorum, birçok kişi derhal bir iki tip – ya popüler elektro gitar çok yaygın bantlar ve popüler müzik üreten gruplar tarafından kullanılan ve klasik gitar daha geleneksel yumuşak müzik için kullanılan düşünüyorum ve müziğin kendisi klasik. klasik gitar bir ayırt edici özelliği onun yetenek müzisyen inşa etmek ve birden fazla notalarla müzik düzenlemeleri oyun aynı anda oynanan izin vermek, ne çok sesli müzik olarak bilinir ve bu benzer birçok açıdan geleneksel piyano etmektir.
Bu özellik, çok sesli müzik çalmak için daha notları ve çalınabilir kombinasyonlar sınırlıdır popüler akustik gitar, bas gitar ve elektrik gitar, dahil diğer türlerinden klasik gitar kenara setleri tüm diğerlerinin daha üzerinde bir yönüdür. bu klasik gitar sadece yazın polifonik ses yeteneğine sahip olmak değildir, ve flamenko gitar aynı fırsatı sunuyoruz önerilebilir çoğu rağmen, hala gitar kenara iki tip setleri tek büyük fark var. en çok gitar olarak klasik gitar, koparıp edilecek veya tıngırdatırken ise flamenko gitar çok daha vurmalı, neredeyse sanki oynanan tasarlanmış bir piyano tarzında, dizeleri vurdu olmak ya da yankılanan notu ve oluşturmak için vurmak yöntemi oynarken bu fark, müzik tarzı, her araç üretme kapasitesine sahiptir ses ya da ses türü çok önemli bir fark yaratmaktadır.
Klasik gitar ki geniş bir ailesi var, düşünmek ve tüm dünya klasik gitar genelinde birçok flavour eğilimi, her paylaşım aynı kalite ve çok sesli müzikal düzenlemeleri oynama fırsatı verilmesi karakteristik, ama her kredi müziği farklı bir farklı müzik geleneklerini ve her ülkenin kültür desenlerini yansıtan kaliteli. Örneğin, gitar geniş bir Meksika, çok küçük gitar requinto olarak bilinen, bulunabilir ve o zaman çok daha büyük bu boyutu için çello rekabet olduğunu çok daha büyük guitarron ve bu nedenle üretimi çok daha derinden yankılanan ses ve bas gitar ile aynı kayıt ayarlanmıştır.
farklı boyutlarda ve stillerde benzer bir dizi Columbia çok, küçük gitarla Bandola olarak bilinen varlık, görülebilir ve en sevilen bir seyahat gitar olarak kullanılır, Küçük boyutuyla kendini dolu olması ya da nispeten daha az güçlükle taşınan sağlar beri . O klasik gitar kendisi yapar rağmen klasik gitar bir biraz daha büyük sürümünden daha Bandola tiple ve bu Bandola ve klasik gitar arasında orta bir yoldur, Columbian repertuar görünür. Klasik gitar, ya da genellikle bugün denir, klasik gitar ve şekli borçludur geleneksel bir adamı Antonio Torres Jurado kim 1817 den 1892 yaşadı adlı boyutları konusunda anlaştılar.
Bugün modern klasik gitar olan ipler, on dört sadece altı geleneksel bir gitar daha. Bu dört ekstra dizeleri denilen rezonatörler, onların çalınabilir anlamına gelir çok özel bir şekilde ve ayarlanmış olan tune herhangi chromatically yüksek dizeleri çalınabilir on iki liraya rezonansa olacaktır. klasik bir on dize gitarda üç bas dizeleri aynı şekilde ve rezonans için bu ekstra ayar ayarlanmıştır iyileştirmek ve sesin ses yüksekliği tamamlayıcı hissedilir, müzik çok daha belirgin, açık ve tam performans veriyor. Modern klasik gitarlar kullanılabilir farklı oktav içinde çalınabilen farklı sürümleri bir dizi, soprano gitar tam bir oktav daha düşük notlar bir oktav normal bir gitar daha yüksek ve kontrbas tam elde gitar çalmak için kullanılan varlık bulunmaktadır.

Leave a Reply