Ne Mozart üzerine kıskanç olduğunu ve ona zehirli dizgici adıdır?

Dizgici kral yazıyordu ama ne zaman Mozart’ın eserleri bütün etkilendim kıskançlık hissetmeye başlar. kıskanç dizgici ne onu daha deli yapılan onun ilham kaybetti arada.

5 Responses to “Ne Mozart üzerine kıskanç olduğunu ve ona zehirli dizgici adıdır?”

 1. Drew Says:

  Seni Salieri düşünüyorum düşünüyorum. Ama bu hikaye aslında gerçek olduğunu düşünmüyorum. “Amadeus” Bir büyük ölçüde kurgusal bir işti.

 2. Anna S Says:

  Sen Salieri, ve önceki cevabı düşünüyorsun değil mi – onu Mozart spekülasyon değil, tarihsel bir gerçektir zehirlendi sahip. Bu, Peter Schaffer tarafından bir sahne oyunu dayanan ünlü film Amadeus bu şekilde tasvir edilmiştir.

 3. beyondyu Says:

  Soliari, sadece söylenti kendisini zehirleniyor asnd

 4. Madinahbi Binti Abdul Hamid AHM Says:

  Bu eski bir tarihi vardır. zamanımdan önce Way, yol. Üzgünüm, genç kalp ve sadece ilgili güncel soruya cevap duyuyorum. Yine de teşekkürler. İyi günler.

 5. Mike J Says:

  “Rekor” listelenen ölüm “(” şiddetli miliyer ateş Frieselfieber hitziges Onun, “darı-tohumlar gibi görünen bir isilik için), sebebi modern tıpta teşhis olacağını olarak belirlemek için yeterli olmadığı bir açıklama derdi. Teorileri Düzinelerce , trichinosis, cıva zehirlenmesi, ve ateşli romatizma ileri sürülmüştür. hastalarda kanama o zaman uygulama, ortak, ayrıca bir katkı nedeni olarak çağırılır. “”An özellikle popüler durumda Mozart ve Antonio Salieri arasındaki sözde rekabet, ve bazı sürümlerinde, öyleydi zehir Mozart’ın ölümüne neden ikinci alınan hikaye, bu Puşkin’in oyun Mozart ve Salieri, Nicolai Rimsky konusudur -Korsakov ‘un opera Mozart ve Salieri, ve Peter Shaffer oyun Amadeus. “

Leave a Reply