Neden Beethoven ve Mozart çok karşılaştırılır?

İkisi de büyük besteciler, ama Bach ve Handel, diğerleri de harika idi. Benim kitapta, Beethoven Mozart atıyor.

8 Responses to “Neden Beethoven ve Mozart çok karşılaştırılır?”

 1. Nathan W Says:

  pek çok yolu içinde onlar karşıtların, henüz benzer hayatımızın tür edildi. Mozart doğal bir besteci, Beethoven çok doğal değildi. Bu arada onlar müziği yaklaştı çok farklıydı. Ancak her ikisi de aynı zamanda nasıl bestecilerin görmek değişti. Bach ve Handel her iki el sanatları erkek, ama Mozart ve Beethoven gerçekten besteci fikrini oluşturdu tahrik müzik onlar insanları of God sesi idi. Daha fazla, tabii ki, sonsuzluk Mozart ve Beethoven hakkında rağmen ikisi de mini-tanrı-muhtemelen Beethoven daha fazla olduğu gibi yazdı çılgın romantik bestecilerin nedeniyle biridir. Hala bugün insanlar onları görmek ne ile görüyoruz.

 2. Jose Says:

  Seninle aynı fikirdeyim, ama her ikisinin de bu bestecilerin orada en büyük iki bestecilerin zaman olarak kabul edildi unutmamalısınız. İşte bir örnek: Snoop Dog Beethoven ise, Fat Joe Mozart olduğunu. Bu iki yıldız, büyük yıldız olmasına rağmen, ilgi çok onlara henüz birçok yıldız verilir. Snoop ve se Joe öne belirli nedenlerle. Stil ve kullanım şarkı benzersiz ve daha bu sefer dönemde göze çarpıyor. Aynı Beethoven ve Mozart için de geçerli.

 3. saxman232001 Says:

  Beethoven ve Motzart hem bipolar. Peki Charlie Parker ve Charles Mingus caz tarafında.

 4. Music Says:

  Neden Beethoven ve Mozart çok karşılaştırılır?Ben ikisi de aynı stil dönemde gruplandırılmıştır çünkü karşılaştırıldığında almak düşünüyorum. Ben Ancak, karşılaştırmalar genellikle haksız olduğunu düşünüyorum. İnsanlar bu konuda sanki Mozart ve Beethoven tam çağdaşları ve birbirleri ile rekabet vardı konuşalım.Biz Mozart Beethoven’ın müziği biraz duymadım hatırlamak (belki onu duymuş kez doğaçlama, ama biz bunu ne Beethoven getirmesi için Mozart karşılaştırmak adil olduğunu düşünmüyorum büyük Beethoven gibi), bu nedenle hakkında neler düşündükleri hiçbir şey . Beethoven, Mozart omuzları üstünde durdu ve ne yaptığını genişletti. Insanlar bile bunun farkında zaman vardı – orada ünlü bir alıntı Beethoven dedi – Eğer Haydn elleri ile Mozart’ın ruhunu alırsınız.Beethoven sadece hayranlık Mozart vardı, ve Mozart’ın en sevdiği besteci (en azından daha sonra hayatında Handel bir ilgi gelişti), bu yüzden Sanırım en az Mozart gibi Beethoven yaptığı gibi çok saygı vermek düşünüyorum.Beethoven onu önce Mozart’ın çalışma olmadan aşk besteci olmazdı.

 5. tr_on_ashbory_bass Says:

  1. Beethoven ve Mozart çağdaşları edildi. Mozart sıkı klasik tarzda sadece oluşmaktadır; Beethoven bu stilde başladı ancak beşinci senfoni dört bir yanından yola ve altıncı kucakladı vardı romantik tarzı ile başladı.2. Beethoven ve Mozart hem Papa Franz Josef Haydn bazı müzik dersleri vardı.3. Mozart, bir kez dahi çocuk kendini, bir harika çocuk olarak Beethoven duydum ve demişti “Bu bir şey haline gelebilir!”4. Mozart genç öldü; Beethoven sağır (hem kariyer sağlığı tehlikeye) gitti.5. Her iki senfoni orkestrası enstrümantasyon genişletilmiş; Mozart’ın klarnet, Beethoven trombon, zil ve bas davul tanıttı.Are tezat: Mozart büyük opera yazdı, Beethoven becerememiştir. Beethoven az yazdım ama daha büyük.

 6. Karl W Says:

  harika cevaplar zaten bir sürü! Ben sadece eklemek istedim çok yönden, Mozart “mükemmel” klasik stili, daha da çekici ve daha önce yapıldı derinlik katarak. O Haydn ile omuz ve diğer birçok besteciler üzerinde durdu – o tüm stilleri hevesli bir öğrenci idi. eğitimi ise, müziğe açığa rağmen Onun müziği çok saf ve temiz sesler muazzam karmaşık ve incelik. Bach Barok dönemine gibi birçok bakımdan, Mozart klasik çağ oldu – stilinin çok yüksek noktası.Beethoven, diğer taraftan, gerçekten sonuna kadar klasik formlar itti. onun verimli dönemi sadece Mozart birkaç yıl sonra olmasına rağmen, orada stilleri dramatik bir fark var. Beethoven’in daha sonraki çalışmalarında, örneğin, onun geç string dörtlüsü gibi, ilk dinleme 20. yüzyıl müzik gibi ses eğilimi olabilir. Özellikle, onun Op. 131 C # minor müzik ne zaman yazıldığı göz önüne alındığında inanılmaz bir parçasıdır.Bu yüzden olsa gerek besteci “klasik dönemi” vardı ve her iki Germen ülkeden vardı ve her ikisi de bazı aynı öğretmen (Haydn) ile çalıştı, bunlar kökten farklı bazı dünyanın en büyük müzik katkıları açısından çıktı.

 7. Robin the Brave Says:

  Sorunuz bana biraz gülümseme, bu Beethoven Mozart için o bir çocuktu zaman ompared olduğunu bilerek yapar. Babası zorba (değil aksine Mozart) olduğu ve onunla aynı Mozart kadar iyi olmak için baskı söyleniyor. O Mozart prolificity ve teknik, ama karşılaştırıldığında asla IMO müziğe daha yenilikçi ve tutkulu oldu. ($. 02)

 8. trazom Says:

  Burada bana biraz daha söylemek vermek cevaplar, ama bir kelime için zaten tercih edeceğiz.Onlar bunların iki çeşit ve popüler günlerini bulundu kompozisyon tipik yapılarından tatili nedeniyle müzik dünyasının en güçlü kalelerinden biri olarak kabul edilir. Geleneksel olarak, Mozart, bir off-el şekilde ele alınmıştır, bir Klasisizm iki “amca” (in Haydn olan diğer iken, yenilikçi fikirler için sesini kurulmasına yardımcı oldu “baba”) olarak Bach rezervleri yüce başlığı Romantik dönem. Bach ve Handel büyük olmasına karşın, onlar dahi vardı, çeşitli tam anlamıyla tek değil. Haydn harika yanı, ama Mozart Rokoko en güzel ışık geliştiği aldı ve Caravaggio Işık ve gölgenin tonlar boyalı olarak derinliğe ekleniyor, bu yüzden de müzik için geçerli oldu. Daha sonra, Beethoven uzak çabaladı o tamamen ve torna hangi senfoni, oda müziği ve sonatları diye yazdı ilham onun hayali akla. Her ikisi de mi farklı bir şey.Onu tatmak, doğal geliyor. Beethoven ve Mozart, kendi ayrı biçimlerde dahi vardır. Ben Mozart karşılaştırarak varsayalım ve Beethoven bir ateşkes Mozartians ve Beethovenists arasında bu noktada tarihinde imzalanan olabilir ima etmektir. (Korkarım ki benim kitapta, Mozart cripples Beethoven bir longshot tarafından.)

Leave a Reply