Neden kontralto veya Mezzo Soprano üzerinde erkek rolleri şarkılar söyleyip itimat Mozart, onun Operalar içinde mi?

Biraz onun erkek rolleri içinde, parça aslında bir Castrato, sonra Cpntralto, yazılı ve şimdi kadınların bu rollere fark ettik. Neden Mozart bu ses aralığı kullandı?

3 Responses to “Neden kontralto veya Mezzo Soprano üzerinde erkek rolleri şarkılar söyleyip itimat Mozart, onun Operalar içinde mi?”

  1. geniusjack Says:

    sadece kendi operaları erkeklere kullanmasından ötürü. iyi, Jack olmak

  2. snide76258 Says:

    Orada gerçekten iki farklı gelenekleri vardır. onlar daha az popüler olsalar castrati hala Mozart’ın sefer de vardı. “Pantolon” veya “pantolon” roller kadınlar erkek parçalar oynadı Castrati genellikle erişkin erkek rollerini oynadı.ses biraz farklı olmakla birlikte Tabii, kadınlar, pre-ergin erkekler aynı aralığı vardır. 19. yüzyılda castrati gitmiş ama kadın erkek şarkı geleneğini sürdürdü. En ünlü Strauss ‘Der Rosenkavalier yılında Octavian rolü nedir.

  3. beconsaw Says:

    o) ve Castrati kullanarak vahşi uygulama Cherubino durumunda daha yüksek bir ses (Cherubino bir genç olduğu için istediği Çünkü çıkışı (Fransız daima Castrati kullanmak reddetti) ölüyordu. Önemli olan Mozart sadece besteci kadın için pantolon roller kullanmak için değil, orada erkekler için etek rolü vardır unutmayın.

Leave a Reply