Müzik Barath Rathna – MS Subbulakshmi – Queen (1916/2004)


16 Eylül 1916 – 11 Aralık 2004) ünlü Carnaüc vokalist oldu. O ilk müzisyen Hiç Bharat Ratna, Hindistan’ın en yüksek sivil nişanı olacaktı. MSSubbulakhsmi Shanmukhavadivu (Veena Vidwan) ve Subramaniya Iyer için 16 Eylül 1916 müzikal bir aile içinde, üzerinde Madurai tapınağı kasaba Tamil Nadu eyaletinde Güney Hindistan’da bulunan doğdu. MS çok erken yaşlardan itibaren Carnaüc müzik öğrenmeye başladı ve 10 yaşındayken ilk kayıt yayınladı. Daha sonra Semmangudi Srinivasa Iyer altında onu Carnaüc klasik müzik eğitimi başladı ve ardından Pandit Narayan Rao Vyas altında Hindustani klasik eğitim. İlk kamu performans Kumbakonam olarak Mahamaham festival sırasında. Daha sonra Hintçe, Bengali, Gujarati, Marathi, Tamil, Malayalam, Telugu, Sanskritçe ve Kannada gibi farklı dillerde sayısız müzikal formlar uygulandı. Subbulakshmi müzik konserleri, tüm dünya üzerinde, ama katılmıştı 1970, Londra 1982 yılında Moskova’da 1987 yılında New York konserleri onu katılım hayatında özel bir önemi vardı. 17 Ocak 2001 karnatak klasik müzik çok önemli bir gün MSSubbulakshmi bangaluru içinde Ramaseva Mandal tarafından bir ulusal ödül verildi. O bu prestijli ödülü recived ilk kadın oldu. We MS Subbulakshmi güzel ses işitme vardır. 2004/11/12 indian müzik için bir üzücü bir gündü ama hepimiz sonsuza dek onu hatırlıyorum. Ben çok bu videoyu yapmak için mutluyum.

25 Responses to “Müzik Barath Rathna – MS Subbulakshmi – Queen (1916/2004)”

 1. sreevatsakota Says:

  Çok teşekkürler bir fon olarak bu güzel kolaj ve hatta lovelier şarkı için. Sen kolaj için daha uygun bir şarkı seçmiş olamazdı. Orada, ve MS gibi ilahi bir şarkıcı olmuştu asla orada olacağım asla.

 2. sreevatsakota Says:

  bir zemin olarak teşekkür pek bu güzel kolaj ve hatta lovelier şarkı. Sen kolaj için daha uygun bir şarkı seçmiş olamazdı. Orada, ve MS gibi ilahi bir şarkıcı olmuştu asla orada olacağım asla.

 3. d5prithvi Says:

  MS eşsiz IS

 4. inder19852000 Says:

  MS bir aziz olarak kabul edildi. Sen Alaipayuthe “için KS Chitra tarafından” dinlemek zorunda. Sesi de büyülüyor

 5. surjit587 Says:

  Ben güney dilleri anlamıyorum ama, bir Panjabi olmak, ancak müzik hiçbir dili vardır, ben Karnatik müziği çok seviyorum, özellikle MS Sublakshmi, kim bu bölgede kurumudur. . . Sesi gerçekten sonsuz sonsuza kadar kendini çekmek. . .

 6. appatel Says:

  Jewel gökten!!

 7. lbbb83 Says:

  müziğin büyük duayeni. . Tanrıça od Müzik benzerlik!

 8. harikrishnanrn Says:

  En büyük müzik gördüğüm duydum. .

 9. kasthuribhai Says:

  kısa görüntü biyografi u teşekkür

 10. mallikark Says:

  Çok dokunaklı anıt.

 11. revathiaditya Says:

  İlahiyat!

 12. shivar1983 Says:

  kusursuz ses. . . . kelimelerin netlik ve müzik dilbilgisi bir mükemmel inatçı. MSS ‘sesiyle Bu üçlü onu neredeyse tanrı yanında yapar.

 13. parryotter123 Says:

  Yorumlarınız gerçekten çok dokunaklı ve anlamlıdır. . . Kesinlikle no1 kötü grear efsane abt konuşuyor shld. . . . MS Amma yedeğini vardır. . .

 14. padavannil Says:

  @ Ramaraksha01O ancak Telugu bilmeden olmayabilir elbette Tanrılar ne lanımı ve kötü biri çok büyük hakkında yorum etmeyiniz anlardın

 15. gguha56 Says:

  biliyorum bu şarkıyı ben dans o!u

 16. gguha56 Says:

  i danceing am!

 17. igoj Says:

  Bliss. . daha önce hiç kimse orada bir sonra asla eder oldu. . . o bu parça ölümsüzleştirdi vardır. . . . ve Radha da kredi hak ediyor. . .

 18. vensub Says:

  T. K. Murthy ‘Mridangam mükemmel var!

 19. ramaraksha01 Says:

  Onu çok şarkı gibi – ama ben o yalnız seslendirdi – Yedekleme ile şan dilek söylemek zorundayım ki bazen sesimi ve başarısız yedek onu örtbas söylüyor, ben o büyük var o bu oldu sanırım?o Telugu bilmek de nedir? O “zaman” Katta Kadapadithi “(değil bu şarkı) olmalıdır Kata Kata Padithi sings

 20. mungo690 Says:

  Sadece bu müzik için alıyorum. Güzel hassas ses. İleriye yönelik daha fazla işitme için.Dont neden insanlar o belli olduğu gibi bir tür büyük sanatçı hakkında tartışmak gerektiğini biliyorum. Şüphesiz önemli şey müziktir.

 21. vvrmurthy56 Says:

  Bir takipçileri birçok güneyde büyük Carnaüc şarkıcı

 22. vinod33kumar Says:

  MS Tamil oldu – ünlü müzikal bir ailenin çocuğu olarak doğdu. Birincil öğretmen büyük Semmangudi Srinivasa Iyer oldu. neden Lata onu karşılaştırmak doğru değildir nedeni, onun eğitim klasik Carnaüc geleneği idi ve bu nedenle Bhakti bir formu olmasıdır. Onu ünlü deha onun olağanüstü adanmışlık müzik geldi. onu zaman hiçbir kadın bile ona mükemmel ses yanına yaklaştı. Uzun kimse onu kazanımlar maç sürer.

 23. monaa59 Says:

  Sesini çok kutsal olduğunu. onların şarkılarında tanrı adına tutku verebilirsiniz soo birkaç şarkıcılar vardır.

 24. iqbalreshma Says:

  biz onu müziğin bu yükseklikleri ve bu platform için saygı işareti ulaşmak için bir yorum olduğunu greats karşılaştırmak olamaz.

 25. seenu151 Says:

  plz dont MSS ile lata karşılaştırın. hem büyük, kendi stili vardır. .

Leave a Reply